بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد: هرگونه افزایش خارج از دستورالعمل قیمت مسکن مهر منتفی است

کد خبر: 40022 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۵۳
نیکزاد:  هرگونه افزایش خارج از دستورالعمل قیمت مسکن مهر منتفی است

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی هرگونه افزایش قیمت مسکن مهر خارج از دستور العمل اخیر این وزارتخانه را منتفی دانست و گفت: با توجه به نوسانات ارزی، دستور العملی تهیه شده است که تا سقف ۴۰هزار تومان در هر مترمربع هزینه ساخت مسکن مهر افزایش یابد و مجوز افزایش بیش از این را نداده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح سامانه برخط هواشناسی در ۵۸ گردنه کشور افزود: دستورالعمل یادشده به طور کامل مشخص کرده است که چه میزان هزینه ساخت مسکن افزایش یابد و هیچکس نمی تواند خارج از آن عمل کند که در غیر اینصورت با آن برخورد خواهد شد.

وی افزود: با توجه به نوسانات ارزی و به دنبال آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی، باید برخورد منطقی با کاربران و سازندگان مسکن مهر صورت می گرفت که بر این اساس وزارت راه و شهرسازی دستور العمل افزایش قیمت ساخت مسکن مهر راتهیه و ابلاغ کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن مهر با توجه به میزان آورده و میزان وام دریافتی متقاضیان صورت گرفته است، تاکید کرد که مردم نگران نباشند و بیش از این قیمت افزایش نمی یابد.

وی افزود: براساس اهداف تعیین شده باید ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر و روستا ساخته شود که تاکنون ۲میلیون و ۶۰۰ هزار واحد افتتاح شده و طبق برنامه ریزی انجام شده برای نیمه نخست سال ۹۲ کمتر از یک میلیون واحد مسکن مهر باقی خواهد ماند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در ایام دهه فجر امسال بیش از ۳۵۱ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر افتتاح می شود که از این تعداد بیش از ۸۷ هزار واحد مربوط به استان تهران است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها