بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

معاون عمرانی استاندار زنجان: خرید و فروش مسکن‌مهر، تحت شرایطی امکان‌پذیر است

کد خبر: 39953 Print This Post
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۱:۱۷
معاون عمرانی استاندار زنجان: خرید و فروش مسکن‌مهر، تحت شرایطی امکان‌پذیر است

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: خرید و فروش مسکن‌مهر در صورت پشت سر گذاشتن مراحل قانونی و دارا بودن شرایط مورد نیاز، قابل خرید و فروش خواهد بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، علی‌اکبر کریمی در جمع خبرنگاران، افزود: بر اساس آخرین دستورات، خرید و فروش مسکن‌مهر ممنوع است، اما بعضی از مسکن‌های مهر در اراضی شخصی خود افراد احداث شده است و فقط از تسهیلات بانکی مسکن‌مهر برای ساخت آن‌ها استفاده شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: مسکن مهری که در ملک شخصی فردی احداث شده است، شرایط خرید و فروش را دارا خواهد بود، چرا که مالک ملک بوده و هیج ممنوعیتی نسبت به فروش آن نخواهد داشت.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه خریدار برای مسکن‌مهر در زمین شخصی فروشنده برای هر فردی در هر شرایطی بلامانع است، افزود: اما باید به این نکته توجه کرد که اگر مسکن‌مهر جزو پروژه‎هایی باشد که از طریق اداره‌کل راه و شهرسازی به صورت اجاره‌های ۹۹ ساله داده شده باشد، قابل خرید و فروش نخواهد بود.

وی اضافه کرد: زمانی که فرد مالک عرصه مسکن نبوده و قرارداد اجاره بسته‎اند و فقط مالک اعیانی مسکن تلقی می‌شوند، باید سند گرفته و به دلیل استفاده از وام سند آن‌ها در رهن بانک قرار می‌گیرد، منطقاً قابل فروش نخواهد بود.

کریمی با اشاره به اینکه اگر مسکن‌مهر به صورت گروهی بوده و توسط اداره‌کل راه و شهرسازی زمین آن واگذار شده باشد نیز غیرقابل فروش خواهد بود، افزود: ولی با وجود غیرقانونی بودن، این خرید و فروش انجام می‌شود که در نهایت خریدار و فروشنده در اولین پروسه کار اداری به مشکل برخواهند خورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها