بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲۳ آذر، ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

افتتاح ۴۵۰ هزار مسکن مهر / فعلا افزایش قیمت مسکن مهر نداریم

کد خبر: 39926 Print This Post
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۹:۲۲
افتتاح ۴۵۰ هزار مسکن مهر / فعلا افزایش قیمت مسکن مهر نداریم

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در حال حاضر پروژه مسکن مهر ۲۰ استان کشور آماده تحویل است و غیر از شهر تهران ۱۷۰ هزار واحد مسکونی آماده تحویل داریم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد مهرآبادی – رییس سازمان ملی زمین و مسکن – در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا پایان سال در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر حدود ۴۵۰ هزار واحد مسکونی افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در اوایل طرح مسکن مهر کمی سرعت ساخت‌وساز کند شده بود گفت: در حال حاضر ساخت‌وساز‌ها سرعت گرفته و امیدواریم تا پایان دولت این پروژه‌ها را با پیشرفت ۹۵ درصد تحویل دهیم.

ادامه ثبت‌نام خودمالکی مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به ادامه ثبت‌نام مسکن مهر در شهرهای جدید گفت: برخی شهرها ثبت‌نام دارند و ثبت‌نام متقاضیان خودمالکی در صورت لزوم یا به روش گروهی ساخت‌وساز و واگذاری انجام می‌شود.

مهرآبادی افزود: امسال نزدیک به ۲۵۰ هزار واحد مسکونی به برنامه‌ی قبلی اضافه شده که در برنامه‌ی قبل برای شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ۹۷۰ هزار واحد در نظر گرفته شده بود اما در برنامه‌ امسال یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد مدنظر بود و این واحد‌ها در حال انجام کار هستند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار واحد به اتمام و در مرحله سفت کاری هستند و همچنین یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد عمدتا در مرحله‌ی نازک‌کاری هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش ساخت و ساز واحدهای مسکونی مهر تصریح کرد: برای تصمیم‌گیری افزایش این واحد‌ها برای سال آینده باید برای هر شهری نیازسنجی شود.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به افزایش قیمت مسکن مهر و توافقات با انبوه‌سازان گفت: بعد از جلسات متعدد در دفتر وزیر راه به قیمت واحدی رسیدیم که به همه استان‌ها بخشنامه شد.

فعلا افزایش قیمت مسکن مهر نداریم

مهرآبادی تاکید کرد: فعلا تصمیم جدیدی برای افزایش دوباره قیمت مسکن مهر گرفته نشده و همان ۴۰ هزار تومان افزایش آخرین بحث گفته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش وام مسکن به ۵۰ میلیون تومان را تاثیر‌گذار دانست و اظهار کرد: هنگامی که پول تزریق شود کار سرعت پیدا می‌کند و پیمانکاران بیشتری راغب به ساخت‌وساز می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها