بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

خرید و فروش مسکن مهر حق مردم است اما از طریق شرکت‌ عمران هر شهر

کد خبر: 39047 Print This Post
۲۷ دی ۱۳۹۱ | ۰۸:۱۹
خرید و فروش مسکن مهر حق مردم است اما از طریق شرکت‌ عمران هر شهر

http://www.bananews.ir/در حالی که وزیر راه و شهرسازی چند روز پیش خرید و فروش واحدهای مسکن مهر را تحت هر شرایطی ممنوع اعلام کرد، رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک خرید و فروش این واحدها را از نظر حقوقی، حق مردم دانست و گفت: متقاضیان مسکن مهر شهرهای پرند و پردیس تنها می‌توانند از طریق شرکت عمران این شهرها نسبت به خرید و فروش واحد مسکونی خود اقدام کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی خسروی در پاسخ به ایسنا، مبنی بر نحوه نظارت اتحادیه کشوری مشاوران املاک بر بنگاه‌های معاملاتی دو شهر پرند و پردیس اظهار کرد: بر اساس حق ایجاد شده برای مالکان،‌ نمی‌توان مانع خرید و فروش آن‌ها شد.

وی با بیان اینکه اختیار خرید و فروش ملک توسط افراد، حق آن‌ها است تاکید کرد: چنانچه خریدار به دلیل مشکلاتی خواستار فروش واحد باشد، ممانعت از اجاره یا فروش واحد، خارج از حق ماست.

به گفته قلی‌ خسروی برای حل چنین مشکلاتی، باید واحدهای بیشتری ساخته شود و صنعت اجاره در هر محله فعال شود چراکه تنظیم‌کننده میزان اجاره در شهر می‌شود.

همچنین برخی کارشناسان و صاحب‌نظران بخش مسکن خرید و فروش واحدهای مسکونی با دریافت تسهیلات را امری طبیعی دانسته و براین باورند امکان فروش واحدها با قیمت‌هایی بیش‌تر و پس از توسعه شهرهای جدید پس از مدتی پیش‌بینی می‌شود اما نباید مشاوران املاک این مناطق نسبت به افزایش قیمت‌ها در معاملات خود مبادرت کنند.

۱۸ دی ماه جاری، علی نیکزاد خرید و فروش مسکن مهر را تحت هر شرایطی ممنوع اعلام کرد و گفت:‌ خرید و فروش مسکن مهر تحت هر شرایطی غیرقانونی است اما خدا را شاکریم که این خانه‌ها آنقدر ارزش افزوده داشته که مردم به فکر خرید و فروش آن‌ هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها