بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲ بهمن، ۱۳۹۶ | Monday, 22 January , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دور جدید ثبت‌نام‌ از متقاضیان مسکن

کد خبر: 3868 Print This Post
۰۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۶:۴۱
دور جدید ثبت‌نام‌ از متقاضیان مسکن

وزارت ‌مسکن از متقاضیان مسکن‌مهر مدرکی می‌خواهد که نشان دهد آنها صاحب‌خانه هستند!www.BanaNews.ir

سامانه اینترنتی ثبت‌نام از متقاضیان جدید مسکن‌مهر، در سایت وزارت مسکن راه‌اندازی شد.

به این ترتیب دور جدید عضوگیری برای مسکن‌مهر دو تفاوت عمده با دور اول پیدا کرده یکی اینکه متقاضیان باید به‌صورت انفرادی و تک‌تک برای ثبت‌نام مراجعه ‌کنند و اجازه تشکیل تعاونی مسکن را ندارند و دیگر اینکه متقاضیان مسکن‌مهر به جای مراجعه به وزارت تعاون باید مستقیم به وزارت مسکن بروند. مسوولان وزارت مسکن برای ثبت‌نام‌های جدید مسکن‌مهر، یک شرط جدید و قابل توجه نیز در نظر گرفته‌اند که به نظر می‌رسد باید تصحیح شود!

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد، در دستورالعملی که برای ثبت‌نام مسکن‌مهر در سایت وزارت مسکن قرار داده شده، نوشته شده است: «متقاضی مسکن‌مهر باید فیش آب و برق محل سکونت فعلی که «به نام خودش است» را به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز برای بررسی صحت واجد شرایط بودن خود، به وزارت مسکن ارائه دهد.»

این مدرک به معنی صاحب‌خانه بودن فرد متقاضی مسکن‌مهر است و اگر قرار باشد متقاضیان جدید چنین مدرکی را ارائه دهند تا نشان دهد آنها فاقد مسکن هستند، اصلا چنین مدرکی پیدا نمی‌شود؛ چراکه در حال حاضر فیش آب و برق همه واحدهای مسکونی بنام سازنده‌ها یا مالکان آن واحدها است.

وزارت مسکن در شرایطی مجوز ثبت‌نام جدید مسکن‌مهر را صادر کرده که هنوز میزان بهره‌برداری و تحویل واحدهای قبلی به نصف هم نرسیده است.

همچنین در دور جدید ثبت‌نام‌ها قرار است آورده متقاضیان در مراحل ابتدایی ساخت واحدها، به حساب بانک‌مسکن واریز شود. این همان وعده‌ای است که چند ماه پیش برای متقاضیان در صف انتظار اعلام شد و متاسفانه هنوز متقاضیان قدیمی درباره قیمت و هزینه‌ها و نحوه واگذاری واحدها هیچ اطلاع موثقی ندارند. دنیای‌اقتصاد به زودی گزارشی درباره ابهام در قیمت مسکن‌مهر و نحوه واگذاری منتشر می‌کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها