بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افتتاح دو هزار و ۹۷۹ واحد مسکن مهر در کردستان

کد خبر: 3498 Print This Post
۲۸ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۵۱
افتتاح دو هزار و ۹۷۹ واحد مسکن مهر در کردستان

با حضور وزیر مسکن و شهرسازی در استان کردستان، دو هزار و ۹۷۹ واحد مسکن مهر در این استان به بهره برداری رسید.www.BanaNews.ir

این واحدها به طور همزمان علاوه بر شهر سنندج؛ مرکز استان کردستان در شهرستان های مریوان، بیجار، سقز‌، بانه‌، قروه و کامیاران به متقاضیان واگذار شد. از مجموع این تعداد واحد واگذار شده یک هزار و ۲۶۵ واحد در شهر سنندج، ۴۱۸ واحد در سقز، ۱۴۹ واحد در شهر مرزی بانه و ۱۸۵ واحد در شهر بیجار واگذار شده است.

سهم شهر مرزی مریوان نیز از این واحدهای مسکونی ۱۰۲ واحد، قروه ۱۰۸ واحد و کامیاران ۶۷ واحد اعلام شده است.

همچنین ۴۳۵ واحد مسکن مهر نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۲۵۰ واحد نیز در بافت های فرسوده سطح استان کردستان به متقاضیان مسکن مهر واگذار شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای افتصاد، تا سال آینده هشت هزار واحد مسکن مهر در این استان به بهره‌برداری می‌رسد، این در حالی است که تاکنون مرحله سفت‌کاری هفت هزار واحد مسکن مهر در استان کردستان تمام شده و سقف ۱۰ هزار و ۱۰۰ واحد نیز زده شده است. مهندس علی نیکزاد‌، وزیر مسکن و شهرسازی در این مراسم گفت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور در حال ساخت است که از این تعداد یک صد هزار واحد در روستاها‌، یک صد هزار واحد در بافت‌های فرسوده و تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد نیز در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و زیر ۲۵ هزار نفر و شهرهای جدید ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۴۴۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تحویل متقاضیان می‌شود، افزود: ۱۴۰ هزار واحد از این تعداد پاییز امسال تحویل شد.

وی افزود: سهم استان کردستان از این تعداد تحویل مسکن مهر‌، دو هزار و ۹۷۹ واحد بود.

نیکزاد در شورای مسکن استان کردستان در سنندج نیز با اشاره به موفقیت های به دست آمده در قالب مسکن مهر گفت: این موفقیت ها نشان داد که با عزم و اهتمام جدی می‌توان مشکل مسکن را حل کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها