بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 20 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سهمیه انبوه‌سازی در وزارت‌مسکن رعایت می‌شود؟

کد خبر: 3220 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۶
سهمیه انبوه‌سازی در وزارت‌مسکن رعایت می‌شود؟

www.BanaNews.irطبق اعلام وزارت مسکن به انبوه‌ساز رتبه یک حداکثر مجوز ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی داده می‌شود

وزارت مسکن برای دور جدید ساخت‌وسازهای مسکن‌مهر یک سامانه اینترنتی راه‌اندازی کرده و از همه سازنده‌های متقاضی خواسته به جای مراجعه حضوری به سازمان‌های مسکن استانی و رایزنی حضوری، برای دریافت پروژه به سامانه مراجعه کنند. وزارت مسکن یک هدف کلی و مهم از راه‌اندازی بازار اینترنتی دارد و آن، در اولویت قرار دادن توانمندی انبوه‌ساز به جای رایزنی و احتمالا لابی برای دریافت مجوز است.

در حال حاضر برخی شرکت‌هایی که در مسکن‌مهر حضور دارند و مجوز ساخت مثلا هزار یا ۲ هزار واحد را دارند، عملا توان احداث چنین مجموعه‌ای را ندارند و فقط با گرفتن مجوز، آن را به پیمانکاران جزء تقسیم کرده‌اند و به اصطلاح «بالاسری» از این پیمانکاران دریافت می‌کنند. این شرکت‌ها مجوز ساخت را به قیمت متری ۳۰۰ هزار تومان گرفته‌اند و آن را با قیمت متری ۲۷۰ هزار تومان به پیمانکاران تحویل داده‌اند و فقط بخاطر توانایی که در گرفتن مجوز داشته‌اند (!) به ازای هر متر ۳۰ هزار تومان دستمزد دریافت می‌کنند. اکنون امید است با راه‌اندازی سامانه اینترنتی ساخت مسکن‌مهر، هر شرکت ساختمانی به اندازه توان واقعی که دارد، مجوز بگیرد. در این سامانه آمده است انبوه‌ساز رتبه یک حداکثر می‌تواند ۴۰۰ واحد مسکونی بسازد.

آیا الان شرکت‌هایی که چندین برابر این رقم، از وزارت مسکن مجوز ساخت گرفته‌اند، رتبه بالاتر از یک دارند؟!

دنیای اقتصاد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها