بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بررسی افزایش سقف وام ساخت مسکن مهر در اسفندماه

کد خبر: 3127 Print This Post
۲۲ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۹
بررسی افزایش سقف وام ساخت مسکن مهر در اسفندماه

www.BanaNews.irوزیر مسکن و شهرسازی گفت: افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن اسفندماه بررسی می‌شود و چنانچه با کار کارشناسی لازم باشد این کار انجام شود، سقف تسهیلات افزایش و به اطلاع عموم مردم می رسد.

علی نیکزاد در حاشیه دومین همایش تامین مالی مسکن و ساختمان در پاسخ به این سوال که تا پایان امسال چه تعداد واحد مسکونی مهر به بهره‌برداری می‌رسد گفت: طبق قولی که داده بودیم ۱۴۰ هزار واحد مسکونی تا پاییز افتتاح ‌می شود که باید عرض کنم واحدهای مسکونی ۹۹ ساله یعنی واحدهایی که خود ما با انبوه‌سازان ساخته‌ایم و واحدهایی که تعاونی‌ها ساخته‌اند.

وی ادامه داد: این ۱۴۰ هزار واحد مسکونی همچنین واحدهای اجاره به شرط تملیک، واحدهای مشارکتی و خود مالک است که به طریقی حتما از سیستم بانکی تسهیلات گرفته اند و در مقابل واحد مسکونی یک نفر واجد شرایط برای آن اختصاص داده شده است.

* ۳۰۰ هزار مسکن مهر تا پایان سال افتتاح می‌شود

وی اضافه کرد: با توجه به این منطق قرار بود که ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در پاییز افتتاح شود که این آمار افتتاح شد و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر تا آخر سال افتتاح می‌شود.

نیکزاد گفت: طبق بررسی‌هایی که انجام شده است از ابتدای بهمن‌ماه سال جاری به صورت فشرده افتتاح‌هایی را در سطح ۳۱ استان کشور خواهیم داشت.

وزیر مسکن و شهرسازی خاطرنشان کرد: واحدهای مسکونی مهر آماده است و برای افتتاح واحدهای مسکونی که انبوه هستند مثل سمنان اگر بتوانیم از وجود رئیس جمهور یا معاون اول استفاده می کنیم و مابقی واحدهای مسکونی را از وجود سایر وزراء ‌برای افتتاح استفاده خواهیم کرد.

* افزایش یا عدم افزایش سقف تسهیلات ساخت در اسفند ماه

نیکزاد در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که آیا سال آینده سقف تسهیلات مسکن مهر افزایش می یابد؟ گفت: هنوز روی آن کار کارشناسی نشده است چون که ابتدای امسال این تسهیلات افزایش یافت و دستوری را از رئیس جمهور در اسفند ماه سال ۸۸ گرفتیم و جلسات مکرری را با رئیس کل بانک مرکزی و سایر همکاران و کارشناسان برگزار کردیم و جمع‌بندی این شد که وام روستایی ۲٫۵ میلیون تومان، وام شهری ۵ میلیون تومان و به ترتیب صنعتی، سنتی و نیمه صنعتی را افزایش دهیم.

وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: این موضوع هنوز زود است باید یک مقدار زمان بگذرد و اسفندماه یک کارشناسی انجام می‌دهیم اگر نیاز به افزایش سقف تسهیلات باشد این موضوع را به اطلاع مردم می‌رسانیم.

نیکزاد گفت: اما موضوعی که باید عرض کنم این است که در حال حاضر سهم آورده افرادی که واحد مسکونی می‌سازند و مشاعات آن کم و برخی واحدهای مسکونی مشاعات آن زیاد است متفاوت است، اگر ما بتوانیم به سمت الگوی مصرف حرکت کنیم یعنی موضوع پارکینگ را بتوانیم در فضای آزاد حل کنیم با ۵ میلیون تومان آورده می‌توان افراد را که به صورت صنعتی ساخته شده صاحب خانه کنیم.

وی تاکید کرد: افزایش یا عدم افزایش سقف تسهیلات را در اسفندماه بررسی می‌کنیم و به اطلاع مردم می‌رسانیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها