بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایرواحدهای مسکن مهر یکسان است

کد خبر: 25964 Print This Post
۲۰ اسفند ۱۳۹۰ | ۱۰:۲۵
هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایرواحدهای مسکن مهر یکسان است

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از عدم اجرای طرح باغشهرها تا کنون خبر داد و گفت: هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایرواحدهای مسکن مهر یکسان است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد اصغری مهرآبادی-رییس سازمان ملی زمین و مسکن –در گفت و گو با ایسنا درباره ساخت مسکن مهر ویلایی اظهار کرد:ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر ویلایی در استان های خراساان رضوی،یزد،فارس و سایر استان های کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در استان تهران هنوز پروژه مسکن مهر ویلایی آغاز نشده است،گفت:از کل واحدهای مسکن مهر ویلایی کشور حدود ۹ هزار واحد، در استان فارس ساخته می شود.

مهرآبادی درباره قیمت ساخت مسکن مهر ویلایی افزود: هزینه ساخت مسکن مهر ویلایی با سایر واحدههای مسکن مهر یکسان است متری ۳۰۰ الی ۳۱۰ هزار تومان است و گران‌تر نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره اجرای طرح باغشهرها تصریح کرد:تا کنون این طرح در کشور ادامه داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه اعیانی واحدهای مسکن مهر ?? ساله قابل فروش است اما در واحدهای مسکن مهر خودمالکی اعیان و عرصه به فروش می‌رسد،خاطرنشان کرد: در اجرای طرح مسکن مهر مهمترین سیاست سازمان ملی زمین و مسکن تامین اراضی مورد نیاز طرح بود.

در راستای گسترش معماری ایرانی اسلامی و با تاکید رییس جمهوری بر اینکه مردم روی ارتفاع و تراکم قرار نگیرند، بنا شد در صورت وجود زمین مناسب به هر دو سه نفر یک قطعه زمین ۲۰۰ متری برای ساخت داده شود و بر همین اساس بود که طراحی خانه‌های ویلایی یا ایرانی کلید خورد و در این راستا به همه استان‌ها توصیه شد که اگر زمین دولتی دارند که برای ساخت مسکن ویلایی مناسب است ،مسکن به این شیوه ساخته شود این در حالی است که طی سال های اخیر در راستای کاهش قیمت تمام شده و حل مشکل کمبود زمین جمعیت به سمت تراکم بیشتر و ارتقاع سوق داده شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها