بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هشدار قیمتی در «مسکن مهر»

کد خبر: 25106 Print This Post
۰۴ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۴
هشدار قیمتی در «مسکن مهر»

افزایش قیمت ساخت مسکن مهر رییس کانون سراسری انبوه‌سازان با تایید افزایش قیمت مصالح ساختمانی در روزهای اخیر هشدار داد: باید مواظب بود که این افزایش در مسکن مهر تاثیرگذار نشود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج رهبر افزود: افزایش قیمت ساخت مسکن مهر حتی به میزان یک هزار تومان نیز در نتیجه افزایش نرخ مصالح توجیه پذیر نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در نتیجه افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت فولاد در ماه‌های اخیر به طور میانگین مترمربعی، ۱۸ هزار تومان به قیمت ساخت و ساز افزوده شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با ثبات نرخ ارز و تک نرخی شدن آن قیمت‌ها به حالت قبل بازگشت کند.

رهبر افزود: تولیدکنندگان و انبوه سازان مسکن می توانند در شرایط کنونی با اعمال روش‌های صحیح مدیریتی و انجام محاسبات کارشناسی به منظور صرفه‌جویی در مصرف مصالح میزان هزینه‌های خود را تا ۲۰ درصد نیز کاهش دهند.

وی در خصوص قیمت تمام شده ساخت‌و‌ساز در پایتخت گفت: در حال حاضر ساخت‌‌‌و‌سازهای معمولی در تهران ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای هرمترمربع هزینه دارد و این میزان در واحدهای لوکس مجهز به مشاعات خاص همچون استخر و سونا نزدیک به ۷۰۰ هزار تومان است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها