بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۰ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

طرح مسکن مهر کرج در بافتهای فرسوده انجام شود

کد خبر: 2349 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۱۶
طرح مسکن مهر کرج در بافتهای فرسوده انجام شود

www.BanaNews.irنماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اجرای طرح مسکن مهر در محدوده بافتهای فرسوده گام موثری در زمینه حیات بخشی مجدد به این مناطق است.

عزیز اکبریان در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: معضل بافت های فرسوده صرفا در ریخت نامناسب شهری خلاصه نمی شود و چنانچه دقیق تر به زیر پوست شهر در محدوده بافت های فرسوده بنگریم، مشکلات عدیده فرهنگی و اجتماعی را مشاهده می کنیم که ناشی از همین چالش است.

وی گفت: بافت های فرسوده به جهت راههای دسترسی غیر استاندارد و نیز فرسودگی محیطی مورد استقبال سرمایه گذاران بخش خصوصی نیست و دولت و شهرداری ها باید از جیب در این مناطق هزینه کنند تا آمادگی اولیه جهت جلب سرمایه گذار ایجاد شود.

به گفته اکبریان، اجرای طرح مسکن مهر در محدوده بافت های فرسوده برای دولت مقرون به صرفه خواهد بود، چرا که دیگر نیازی به احداث زیر ساخت ها و نیز تامین شبکه آبرسانی، مخابرات، برق و گاز و … در محدوده بافت های فرسوده نیست و این مناطق در شرایط فعلی از خدمات اولیه و زیرساخت ها بهره مند هستند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: معابر تنگ و باریک در محدوده بافت های فرسوده دسترسی نیروهای امداد و نجات و خدمات رسان به نیروی انسانی ساکن در این مناطق را سخت کرده است و چنانچه کابوس “زلزله” به واقعیت نزدیک شود، هزاران برابر اعتبار نوسازی بافت های فرسوده باید برای تامین خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله هزینه شود.

اکبریان در پایان خواستار تسریع در پروسه نوسازی بافت های فرسوده استان البرز شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها