بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسکن مهر-مصالح‌ساختمانی را نمی‌فروشند

کد خبر: 2287 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۸
مسکن مهر-مصالح‌ساختمانی را نمی‌فروشند

www.BanaNews.irسازنده‌های مسکن‌مهر: وزارت مسکن کمیته نظارت بر مصالح‌ساختمانی تشکیل دهد

در حالی که معاون وزیر مسکن در امور شهرهای جدید اعلام کرده بود اوضاع عرضه مصالح‌ساختمانی در پروژه‌های مسکن‌مهر عادی است و مواظب هستیم اختلال خاصی اتفاق نیفتد، اما ظاهرا سازنده‌های مسکن‌مهر چند روزی است که برای تامین مصالح با مشکل مواجه شده‌اند.

تعدادی از سازنده‌های مسکن‌مهر اعلام کردند برای خرید مصالح از یک‌سو قیمت‌های کاذب به آنها اعلام می‌شود و از سوی دیگر از ترس معرفی فروشنده‌های گران‌فروش به سازمان تعزیرات، مصالح به آنها فروخته نمی‌شود. این سازنده‌ها از نورصالحی معاون وزیر مسکن خواستند در شهرهای جدید اطراف تهران، کمیته نظارت بر عرضه و توزیع مصالح‌ساختمانی تشکیل دهد. یکی از همین سازنده‌ها به دنیای‌اقتصاد گفت: در چند روز گذشته گچ کیسه‌ای ۱۶۰۰ تومان برای فروش عرضه شده، در حالی که در گزارش دنیای‌اقتصاد قیمت هر کیسه گچ ۱۲۰۰ تومان اعلام شده بود. این در حالی است که فروشنده‌ها همین ۱۶۰۰ تومان را هم نمی‌فروشند و منتظر تثبیت قیمت هستند. سازنده‌ دیگری که برای ساخت حدود ۲۰۰ واحد مسکونی‌مهر در شهر جدید پرند فعال است، گفت: قیمت سیمان کیسه‌ای ۳۷۰۰ تومان شده است. همچنین بتن آماده نیز در حالی که مترمکعبی ۴۸ هزار تومان فروخته می‌شد، اکنون به ۵۶ هزار تومان رسیده است. فعالان مسکن‌مهر از وزارت مسکن درخواست کردند بازار مصالح‌ ساختمانی را همچون ساخت‌وسازهای مسکن‌مهر در کنترل و نظارت مستمر قرار دهند تا سودجویان اجازه افزایش بی‌دلیل قیمت را نداشته باشند.

 

منبع:دنیای اقتصاد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها