بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استفاده از بتن سبک در اجرای طرح مسکن مهر اقتصادی است

کد خبر: 2262 Print This Post
۱۲ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۴۱
استفاده از بتن سبک در اجرای طرح مسکن مهر اقتصادی است

www.BanaNews.irمدیرعامل یک شرکت فعال در بخش فناوریهای نوین معتقد است: بهره گیری از بتن سبک در طرح مسکن مهر علاوه بر صرفه اقتصادی و مزیت زیست محیطی موجب پایداری بنا در برابر زلزله می شود.

‘مرضیه ابراهیمی’ روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح مسکن مهر سالانه به میزان حداقل یک میلیون واحد مسکونی در سطح شهرها اجرا خواهد شد و برای صرفه جویی در هزینه های ساخت از فناوریهای نوین باید بهره گرفت تا با شیوه صنعتی بتوانیم جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهیم.

وی گفت: واحدهای فعال در زمینه بتن سبک اکنون پنج درصد تقاضا را تامین می کنند و ۹۵ درصد بازار خالی است و انتظار می رود با حمایت دولت از این بخش واحدهای مربوطه بتوانند به تقاضا پاسخ لازم را بدهند.

مدیرعامل شرکت نانو فناوری ذرات (نافذ) تصریح کرد: میزان تقاضای مسکن طی سال های آتی با توجه به مطالعات جمعیتی به اوج تقاضا خواهد رسید و ظرف شش سال آینده نیاز به تولید ۱۵۰ میلیون متر مکعب بتن سبک برای استفاده در ساخت وساز کشور داریم.

یک کارشناس اقتصاد مسکن پیش از این اعلام کرده بود در سال ۱۳۹۱ میزان تقاضا در بازار مسکن به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید و این رقم روند رشد خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه به دنبال خواهد داشت.

ابراهیمی اضافه کرد: این شرکت فعال در صنعت ساختمان فناوری ‘بتن سبک نانویی لیتوپور’ که در سال ۲۰۰۳ در آلمان تجاری سازی شد را به صنعت کشورمان معرفی کرد و در خرداد ماه امسال اولین کارگاه تولید بتن سبک در منطقه پاکدشت ورامین با ظرفیت ۵۰ مترمکعب در روز فعالیت خود را آغاز کرد.

طرح مسکن مهر که از سال ۱۳۸۶ به مورد اجرا درآمد، قرار است تا پایان شهریور ۱۳۹۰ مرحله نخست آن با بهره برداری از ۹۳۷ هزار واحد مسکونی به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت مذکور افزود: قیمت بتن سبک نامبرده نسبت به بتن معمولی ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزانتر و از صرفه اقتصادی لازم برخوردار است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها