بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزیر راه وشهرسازی: تهران زمین بدهند ،مسکن مهر می سازیم

کد خبر: 22352 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۹۰ | ۱۰:۱۳
وزیر راه وشهرسازی: تهران زمین بدهند ،مسکن مهر می سازیم

http://www.bananews.ir/وزیر راه شهرسازی گفت : امکان فراهم سازی زمین در تهران و کلان شهرهای کشور برای احداث مسکن مهر وجود ندارد اما اگر چنانچه تهران زمین بدهند ، مسکن مهر می سازیم .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید اظهار داشت : زمانی که برنامه ساخت واحدهای مسکونی مهر مطرح شد ، عده ای آن را ناممکن می پنداشتند و معتقد بودند ، زمین نیست .

وی افزود : چنانچه امروز برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی بخواهیم ، برنامه ریزی کنیم ، ظرف ۱۰ روز زمین مهیا می شود .

نیکزاد با بیان اینکه سهمیه مسکن مهر در شهرهای جدید ۴۰ درصد این برنامه است ، گفت : اکنون حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح شهرها برنامه ریزی شده است.

وی از مدیران عامل ۱۷ شهرجدید خواست که در سال ۱۳۹۱ برنامه مسکن مهر را به پایان ببرند و افزود : معنی ندارد که از محل یارانه مسکن مهر به شما کمک کنیم ، بلکه شما زمین دارید و از محل فروش آن منابع مورد نیاز را تامین کنید .

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی از سوی سرمایه گذاران خارجی در شهرجدید پرند ، گفت : کاری که در توان نیروی خارجی است ، برای ایرانی نشد ندارد و می توان به این مهم جامه عمل پوشاند .

در این مراسم از فعالیت ۸۰۰ روزه ‘جمشید نورصالحی ‘ در سمت مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تقدیر و وی به سمت قائم مقام وزیر در امور بین الملل منصوب شد .

همچنین ‘محمد هادی رستمیان ‘ نیز که پیش از این سمت معاونت امور عمرانی استانداری سمنان را برعهده داشت ، به سمت معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت مذکور منصوب شد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها