بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد: مسکن مهر مناسب طبقات مختلف جامعه است

کد خبر: 21974 Print This Post
۳۰ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۱
نیکزاد:  مسکن مهر مناسب طبقات مختلف جامعه است

http://www.bananews.ir/علی نیکزاد گفت: مسکن مهر تنها برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه نیست بلکه دولت مسکن مهر را برای کسانی که از دولت تسهیلات، خانه و زمین نگرفته باشند، قرار داده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه‌های دولت برای خانه دار شدن گروه‌های مختلف جامعه اظهار کرد: ما این را قبول نداریم که مسکن مهر تنها برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه است بلکه با برنامه ریزی های صورت گرفته طبقات مختلف جامعه می‌توانند از این طرح بهره مند شوند.

وی افزود: مسکن مهر درحال حاضر ابعاد جدیدی پیدا کرده است. به طور مثال در مازندران ۱۸هزار و ۴۵۰ واحد که افتتاح شد، در بهترین نقاط شهری قرار دارد و هیچ یک از زمین‌ها هم متعلق به دولت نیست زیرا طرح خودمالک است. استاندار و مسئولان شهرسازی و استانی به افراد تراکم داده‌اند و خانه‌های بسیار خوب و مناسبی برای تمام گروه‌های جامعه ساخته شده است.

علی نیکزاد تصریح کرد: بنابراین طرح‌های خودمالک در بافت‌های فرسوده، همچنین خودمالک در شهرهای جدید و یک سری خانه‌های ۹۹ ساله و زمین‌هایی که متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری مسکن بوده که هم عرصه و اعیان را واگذار می کنند برای تمام طبقات جامعه مناسب است.

وی در ادامه تاکید کرد: الان در هر نقطه از کشور هر کس زمینی داشته باشد، تا سقف ۲۵ میلیون تومان وام با بهره ۴، ۷ و ۹ درصد برای ساخت مسکن به او پرداخت می شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به کنترل قیمت مسکن از سوی دولت در یک سال و نیم اخیر اشاره کرد و گفت: دولت در بازگشت به گفتمان حضرت امام(ره) قیمت مسکن و زمین را در یک سال و نیم اخیر به خوبی کنترل کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها