بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد:وام‌دهی به مسکن مهر متوقف نشده است

کد خبر: 21449 Print This Post
۲۱ آذر ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۶
نیکزاد:وام‌دهی به مسکن مهر متوقف نشده است

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه منابع مختلفی برای تامین اعتبارات مسکن مهر پیش بینی شده است، گفت: در کشور ساخت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی انجام می‌شود و تاکنون هم وام‌دهی به هیچ یک از پروژه‌های مسکن مهر متوقف نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تامین منابع مالی مسکن مهر، اظهار داشت: مسکن مهر برای تامین مالی پروژه ها و ساخت و ساز مشکلی ندارد و بخشی از منابع این پروژه از محل صندوق توسعه ملی تامین می‌شود.

وی افزود: در کشور ساخت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی انجام می‌شود و تاکنون هم وام دهی به هیچ یک از پروژه های مسکن مهر متوقف نشده است.

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه دولت منابع مختلفی را برای تامین منابع مالی مسکن مهر در اختیار دارد، گفت: صندوق توسعه، صندوق ذخیره ارزی و بانکها همگی از منابعی هستند که دولت می تواند برای تامین تسهیلات مسکن مهر از آنها استفاده کند.

چندی پیش عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی در گفتگو با مهر با اشاره به تدابیر در نظر گرفته از سوی صندوق برای رشد و توسعه ساخت و ساز مسکن، گفته بود: مذاکرات اولیه برای عقد قرارداد با بانک مسکن انجام شده است. در واقع بر اساس چارچوب‌های تعریف شده، تا ۲۵ درصد از منابع صندوق می‌تواند در بخش مسکن و ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

محمود دودانگه افزوده بود: بر این اساس، طرح‌های مسکن نباید دولتی باشد؛ بلکه تولی‌گری آن باید به بخش‌خصوصی سپرده شود؛ در این راستا هر طرحی که توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد و بانک عامل آن را بپذیرد، می‌تواند از تسهیلات صندوق استفاده کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها