بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد:افزایش قیمت مسکن مهر کذب است

کد خبر: 19862 Print This Post
۱۱ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۴
نیکزاد:افزایش قیمت مسکن مهر کذب است

www.BanaNews.irوزیر راه و شهرسازی بازار مسکن را دارای ثبات دانست و با رد ادعاهایی که درباره افت ۱۵ درصدی تولید در بخش مسکن مطرح می شود، گفت: در بیشتر شهرهای کشور مشکل تامین و تولید مسکن نداریم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،علی نیکزاد با اشاره به وضعیت کنونی بازار مسکن گفت: خوشبختانه هم اکنون چندین هزار واحد مسکن در حال ساخت است، رشد پروانه ها در مقایسه با گذشته بسیار رشد یافته و وام تسهیلات مسکن نیز در حال پرداخت است.

وزیر راه و شهرسازی با رد ادعاهایی که درباره افت ۱۵ درصدی تولید در بخش مسکن مطرح می شود، افزود: در بیشتر شهرهای کشور مشکل تامین و تولید مسکن نداریم و مسئله ما تنها مربوط به سه کلان شهر تهران، مشهد و تبریز است که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، در شهرهای جدید اطراف این کلان شهرها در حال ساخت مسکن هستیم.

وی تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه وزارت راه و شهرسازی این است که تولید مسکن مهر برای متقاضیان را به تولید انبوه برسانیم که اگر این کار انجام بگیرد، به طور یقین به نیازها و درخواست های مردم می توانیم پاسخ دهیم.

نیکزاد در ادامه بازار مسکن را دارای ثبات دانست و گفت: خوشبختانه بازار مسکن نیز از ثبات مناسبی برخوردار است و کارها به خوبی پیش می رود. ساخت و سازها نیز در کنار تثبیت قیمت، رونق دارد.

وی همچنین درباره قیمت مسکن مهر نیز اظهارداشت: به دو صورت مسکن مهر به متقاضیان عرضه می شود که یکی مربوط به شرکت سرمایه گذاری مسکن است. در این شیوه عرصه و عیان متعلق به این شرکت و وام از سوی دولت تامین می شود که مبلغ بیشتری از متقاضیان دریافت خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: اما شرکت های دیگری هم در کنار این شرکت هستند که زمین آن از سوی دولت تامین شده و در این شیوه هزینه کمتری از متقاضیان دریافت می شود و در هنگام ثبت نام این موارد به اطلاع متقاضیان می رسد. بنابراین برخی ادعاها درباره افزایش قیمت مسکن مهر صحت ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها