بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Saturday, 21 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزارت راه و شهرسازی و بد قولی در مسکن مهر

کد خبر: 19169 Print This Post
۲۵ مهر ۱۳۹۰ | ۱۲:۲۰
وزارت راه و شهرسازی و بد قولی در مسکن مهر

http://www.bananews.ir/مدیرعامل اتحادیه مسکن مهر فیروزکوه گفت : وزارت راه وشهرسازی تاکنون به وعده خود مبنی بر اختصاص یارانه برای تعاونیهای مسکن مهر فیروزکوه عمل نکرده و اعضای این تعاونیها هزینه گزافی را بابت حق نظارت باید پرداخت کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘ ابراهیم اسفندیار’ روز دوشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از طرح های مسکن مهر فیروزکوه اظهار داشت : تعداد ۱۲ تعاونی برای یک هزار و ۷۵۸ واحد مسکونی در منطقه دشت ناصر فعال هستند و بابت دو سال حق نظارت مهندسین سازمان نظام مهندسی مبلغ هفت میلیارد ریال باید به ۱۰ نفر ناظر پرداخت شود .

وی افزود: تعاونیهای مسکن مهر باید بابت حق بیمه هر متر مربع ۶۵ هزار ریال پرداخت کنند که برای این منظور نیز سه میلیارد ریال پرداخت شده است .

به گفته وی ،تاکنون بیمه خدماتی به تعاونیها ارایه نداده و بر اثر سانحه حین کار که برای کارگران رخ داده نیز بیمه تعهدی ندارد .

اسفندیار همکاری فرمانداری و بنیاد مسکن فیروزکوه را با تعاونیهای مسکن مهر ارزشمند دانست و افزود : آنها از هیچ کمکی به تعاونیها دریغ نکردند و اکنون مشکل بخش عمده ای از اعضای ما ضعف توان مالی است .

وی با بیان اینکه برودت هوا در منطقه فیروزکوه تامین پارکینگ خانه های مهر را الزامی ساخته ،گفت:ساخت پارکینگ موجب رشد قیمت تمام شده واحد ها می شود و به این ترتیب دشواریهایی را برای اعضا به دنبال دارد .

مجموع واحد های مسکونی در حال ساخت دشت ناصر فیروزکوه دو هزار و ۹۲۳دستگاه است که از این رقم یک هزار و ۷۵۸ دستگاه مربوط به تعاونیهای مسکن ، ۴۹۵ دستگاه توسط خیرین مسکن ساز ساخته می شود و بقیه از سوی دو شرکت انبوه ساز در دست ساخت است.

وزارت راه وشهرسازی وعده داده تا پایان ۱۳۹۱ ساخت یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی شهری طرح مهر را به پایان ببرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها