بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کنترل روزانه کیفیت و نظارت بر ساخت و سازهای مسکن مهر

کد خبر: 18576 Print This Post
۱۲ مهر ۱۳۹۰ | ۰۹:۳۷
کنترل روزانه  کیفیت و نظارت بر ساخت و سازهای مسکن مهر

http://www.bananews.irمدیرکل مسکن و شهرسازی سیستان‌ و بلوچستان گفت: کنترل کیفیت و نظارت بر ساخت و سازهای مسکن مهر به طور مستمر و روزانه پیگیری می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی مسکن و شهرسازی سیستان و بلوچستان، مسعود مالکی اظهار داشت: تمام ضوابط فنی و معماری با فناوری نوین و رعایت مقررات ملی ساختمان به ویژه مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساخت‌ و سازها لحاظ می‌شود.

وی افزود: دوره بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر ۱۵ سال بوده و برای همه اقشار جامعه قابل پرداخت است.

مدیرکل مسکن و شهرسازی سیستان‌ و بلوچستان خاطرنشان کرد: نوع ساخت و سازها به صورت اسکلت بتونی و یا فلزی است و مساحت مفید واحدها ۷۰ مترمربع بوده که با مشاعات آن به ۱۱۰ تا ۱۲۰ مترمربع می‌رسد.

مالکی اضافه کرد: برای هر واحد مسکن مهر به صورت صنعتی با فناوری نوین، ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی بیان داشت: دوره بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر ۱۵ ساله است و سود در نظر گرفته شده برای این تسهیلات در شهرستان زاهدان هفت درصد و برای سایر شهرهای سیستان و بلوچستان چهار درصد است به طوری که برای همه اقشار جامعه قابل پرداخت باشد.

مدیرکل مسکن و شهرسازی سیستان‌ و بلوچستان ادامه داد: افرادی که دارای ملک فرسوده شخصی هستند نیز می‌توانند از تسهیلات مسکن مهر بهره‌مند شوند و همچنین کسانی که مایل به انبوه‌سازی و یا اضافه کردن یک یا چند طبقه به ملک خود باشند در صورت تایید کارشناس سازمان نظام مهندسی در مورد استحکام و قابلیت بنای اضافه، می‌توانند برای هر واحد به طور جداگانه از تسهیلات مسکن مهر استفاده کنند.

وی گفت: مالکانی که در بافت فرسوده اقدام به ساخت کنند از تسهیلات مسکن مهر با سود ۱۲ درصد بهره‌مند می‌شوند.

مالکی افزود: واجدان شرایطی که متقاضی مسکن مهر به طور گروه خانواری بوده‌اند در زاهدان به هر سه نفر یک قطعه زمین به مساحت ۱۵۰ مترمربع و در سایر شهرهای سیستان‌و‌بلوچستان به هر دو نفر یک قطعه به طور رایگان زمین واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای این افراد تسهیلات در نظر گرفته شده برای هر واحد آنان ۲۰۰ میلیون ریال است که در چهار قسط توسط بانک مسکن پرداخت می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها