بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت مسکن مهر، متری ۳۰۰ هزار تومان مقطوع

کد خبر: 18540 Print This Post
۱۱ مهر ۱۳۹۰ | ۱۲:۱۵
ساخت مسکن مهر، متری ۳۰۰ هزار تومان مقطوع

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت متری ۳۰۰ هزار تومان ساخت مسکن مهر برای سال ۹۱ و ۹۲ مقطوع است و نسبت به قیمت سال ۹۰ هیچ تغییر نخواهد کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، علی نیکزاد در مراسم روز جهانی اسکان بشر شهرها و تغییرات آب و هوا افزود: قیمت ساخت مسکن مهر برای سال ۹۱ و ۹۲ مقطوع بوده و قراردادی که با انبوه‌سازان خواهیم بست بالاتر از قیمت‌های امسال نخواهد بود.

وی با انتقاد از برخی اساتید اقتصادی که می‌گویند مسکن مهر خدمتی به شهرسازی نکرده و کیفیت ساخت آنها پائین است تاکید کرد: خدمتی که مسکن مهر به شهرسازی کرده هیچ پروژه‌ای و هیچ ساخت و سازی نکرده است.

نیکزاد ادامه داد: مسکن مهر توانسته بر حاشیه‌نشینی، تخلفات ساختمانی و زمین‌خواری غلبه کند و رانت‌خواری زمین را کاهش دهد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با صراحت می‌گویم اگر فردی در ۲۲ منطقه تهران زمینی سراغ دارد به ما اعلام کند. اما باید بگویم اگر ما بخواهیم در داخل شهر تهران ساخت و ساز کنیم باز هم از ما انتقاد خواهد شد که چرا مسکن مهر را در تهران ادامه می‌دهید.

وی ادامه داد: تلاش وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن این است که هیچ بنایی به افتتاح نرسد تا زمانی که آب و برق و گاز آن وصل نشده باشد. پس باید به بهره‌برداری رسیدن واحدهای مسکونی مهر را یک کار عظیم و قابل ستایش دانست.

*انعقاد قرارداد با انبوه‌سازان به قیمت مقطوع

نیکزاد گفت: وقتی قیمت مقطوع برای ساخت و ساز مسکن مهر را در سال جاری اعلام و با انبوه‌سازان قرارداد بستیم همه به ما خندیدند اما همه الان می‌بینند که بسیاری از شرکتهای داخلی و خارجی با جدیت به دنبال ساخت مسکن مهر برای سال ۹۱ و ۹۲ هستند.

به گفته وی اعلام قیمت مقطوع برای ساخت و ساز مسکن مهر یک اقدام شجاعانه است.

نیکزاد تاکید کرد: هدف از اعلام قیمت مقطوع برای سال ۹۱ و ۹۲ این است که انبوه‌سازان به دنبال بهره‌وری بروند چرا که با بهره‌وری می‌توانند به راحتی پروژه خود را به قیمت مناسب به اتمام برسانند.

وی تصریح کرد: بنده معتقد هستم که اگر انبوه‌سازان و پیمانکاران از پروژه مسکن مهر حذف شوند امکان بیشتر توسعه مسکن مهر میسر نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دیگر زمان سنتی‌سازی مسکن سپری شده و همه باید به سمت صنعتی سازی برویم گفت: اگر افزایش سقف مسکن مهر در اختیار بنده بود سقف تسهیلات ساخت مسکن مهر به صنعتی سازی را از ۲۵ به ۳۰ میلیون افزایش می‌دادم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها