بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آبرسانی به شهرهای جدید مسکن مهر

کد خبر: 1822 Print This Post
۰۶ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۲۴
آبرسانی به شهرهای جدید مسکن مهر

www.Bananews.irرییس جمهور در جلسه تاکید کردند مبادا واحدی ساخته شود و آب نداشته باشد

شورای عالی مسکن شنبه‌شب با حضور رییس‌جمهور تشکیل جلسه داد و دو گزارش مربوط به امکانات حمل‌ونقل در مناطق مسکونی حومه تهران و آب‌شرب مورد نیاز شهر جدید پرند را بررسی کرد.

اعضای شورای ‌‌عالی مسکن در این جلسه، با تامین اعتبار برای راه‌اندازی سریع مترو حومه تهران موافقت کردند تا ساکنان شهرهای جدید حداکثر تا پایان سال آینده بتوانند بدون نیاز به سوخت و خودرو در مسیر بین تهران-پرند و تهران-هشتگرد تردد کنند.

پرند و هشتگرد حدود ۴۰ کیلومتر از انتهای غربی تهران (ورزشگاه آزادی) فاصله دارند و در حال حاضر با توجه به واقعی‌شدن قیمت سوخت، هزینه ترددها در این مسیر برای ساکنان این دو شهر جدید قابل توجه شده است. در بودجه امسال ۵۰ میلیارد تومان برای مترو شهرهای جدید در نظر گرفته شده بود که برای سال آینده پیشنهاد ۵۰۰ میلیارد تومانی به شورای عالی مسکن ارائه شده است. جمشید نورصالحی معاون وزیر مسکن در این باره به دنیای‌اقتصاد گفت: ساخت‌وسازهای مسکن‌مهر در شهرهای جدید اطراف تهران حداقل ۱۳۰ هزار خانوار را از تهران به این شهرها منتقل و ساکن می‌کند که برای تردد آنها و همچنین ساکنان فعلی باید مترو به عنوان سیستم حمل و نقل کم‌هزینه در این مناطق راه‌اندازی شود.

شورای عالی مسکن در حالی برای تامین اعتبار راه‌اندازی مترو شهرهای جدید اطراف تهران تلاش می‌کند که در حال حاضر ساخت مترو پرند به سه نهاد مختلف شامل وزارت مسکن، وزارت راه و شهرداری تهران سپرده شده که هر کدام باید چند کیلومتر از این خط را رفع‌ معارض کرده و سپس بسازند.

جالب آنکه از بهمن‌ماه سال گذشته تا کنون که کلنگ ساخت مترو پرند زمین زده شده، یک نهاد از دو نهاد دیگر جلوتر بوده و حتی یک نهاد نیز کمترین پیشرفت فیزیکی را در این مسیر انجام داده است. به نظر می‌رسد باید ساخت مترو پرند به یک دستگاه سپرده شود تا کار بدون مدیریت چندگانه سریع جلو برود. شورای عالی مسکن در جلسه شنبه‌شب درباره آب‌شرب واحدهای مسکونی در حال ساخت در پرند نیز تصمیم‌گیری کرد و بعد از آنکه وزیر نیرو گزارشی درباره این وضعیت ارائه کرد، رییس شورای‌عالی مسکن تاکید کرد مبادا واحدی ساخته شود و آب نداشته باشد.

نورصالحی معاون وزیر مسکن در این باره نیز به دنیای‌اقتصاد گفت: وزیر نیرو قول داده واحدهای آماده افتتاح را از طریق چاه و ظرفیت فعلی، آبرسانی کند و در عین حال از رییس‌جمهور درخواست منابع مالی گسترده برای تامین اساسی آب پرند را کرده در این جلسه با اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی اساسی به پرند موافقت شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها