بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توضیح وزارت راه و شهرسازی درباره پرداخت قطره چکانی تسهیلات مسکن مهر

کد خبر: 15858 Print This Post
۱۹ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۳۹
توضیح وزارت راه و شهرسازی درباره پرداخت قطره چکانی تسهیلات مسکن مهر

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) www.BanaNews.irشرکت عمران و بهسازی شهری ایران وابسته به وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به  مقاله تحت عنوان- آمار رسمی از پرداخت قطره چکانی تسهیلات مسکن مهر جوابیه‌ای به شرح زیر تهیه و خواستار چاپ آن شده است:

هماهنگی جهت پرداخت تسهیلات در بافت‌های فرسوده شهری در جلسه مشترک مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک‌های عامل با حضور مشاور عالی رییس‌جمهور، رییس کل بانک مرکزی، وزیر راه و شهرسازی در تاریخ ۱۳۹۰/۲/۲۶  انجام شد. براین اساس و طبق هماهنگی‌های انجام شده با بانک‌های عامل، بانک سپه در تاریخ ۱۳۹۰/۳/۲۸دستورالعمل پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده شهری را به مدیریت شعب استانی ابلاغ کرد. علاوه بر پرداخت تسهیلات از محل خط اعتباری بانک مسکن از محل اعتبارات باقیمانده سال ۱۳۸۹ از ابتدای سال ۱۳۹۰، از تاریخ ۱۳۹۰/۳/۲۸ امکان پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات بانک سپه نیز وجود دارد و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های عمران و مسکن‌سازان استان‌ها، سایر اقدامات را جهت اخذ تسهیلات انجام دهند. در سال ۱۳۸۸ تعداد پروانه‌های صادر شده در محدوده بافت فرسوده در شهر تهران ۲۶۳۹ پروانه جهت ساخت ۱۲۷۷۱ واحد مسکونی بوده است که از این تعداد ۸۴۸۵ واحد مسکونی از خط اعتبارات تسهیلات مسکن مهر استفاده کرده‌اند. همچنین در سال ۱۳۸۹ تعداد ۴۷۳۶ پروانه در مناطق فرسوده شهر تهران جهت ساخت ۲۳۶۶۹ واحد مسکونی صادر شده است که از این میزان ۱۹۰۰۰ واحد مسکونی جهت دریافت تسهیلات مسکن مهر به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها