بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۱۵۶ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر درحال ساخت است

کد خبر: 1573 Print This Post
۰۱ دی ۱۳۸۹ | ۱۱:۱۶
۱۵۶ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر درحال ساخت است

www.BanaNews.irبیرجند – رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۵۶ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر در کشور درحال ساخت است.

‘علیرضا تابش’ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بیرجند با بیان اینکه در این ارتباط ۱۵۶هزار متقاضی واجد شرایط ثبت نام کردند افزود: این تعداد با تشکیل پرونده برای دریافت وام به بانکها معرفی شدند که با عقد قرارداد مربوطه ساخت تمام واحدهای مسکونی این افراد در دست اقدام است.

وی گفت: تاکنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر نیز در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر به بهره برداری رسیده و تا پایان امسال نیز ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در همین شهرها بهره برداری می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: از سقف اعتباری که بانک مرکزی دراختیار بانک مسکن قرار داده برای همه واحدهای مسکن مهر به ازای هر واحد ۲۵۰ میلیون ریال تامین تسهیلات شده است.

تابش، میزان وام واگذاری به واحدهای مسکونی که بصورت غیرصنعتی ساخته می شود را نیز ۲۰۰ میلیون ریال و واحدهای صنعتی ساز را ۲۵۰ میلیون ریال اعلام و بیان کرد: بیشتر واحدهای مسکن مهر به شیوه صنعتی ساخته می شود.

وی گفت: واحدهای مسکن مهر با تایید سازمان نظام مهندسی، استفاده از نقشه های مورد تایید مهندسین صاحب پروانه و طبق مقررات نظام اجرایی و فنی درحال ساخت است.

او با اشاره به اینکه هر ساله برای ساخت و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور تامین تسهیلات می شود افزود: این سهمیه امسال ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تعیین شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور در حال ساخت است.

وی گفت: در این ارتباط قرارداد یک میلیون و ۱۷۰ هزار واحد منعقد شده و مابقی نیز در حال عقد قرارداد است.

او افزود: تاکنون بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال برای مسکن روستایی تسهیلات قرض الحسنه اعطا شده است.

 

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها