بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت واحدهای مسکونی مهر با مصالح درجه ۱ ایرانی

کد خبر: 1386 Print This Post
۲۹ آذر ۱۳۸۹ | ۱۲:۴۴
ساخت واحدهای مسکونی مهر با مصالح درجه ۱ ایرانی

www.BanaNews.irنمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی صبح امروز از روند ساخت واحدهای مسکونی مهر در شهر جدید پرند بازدید کردند

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت مسکن وشهرسازی مهندس نیکزاد در حاشیه این بازدید با بیان اینکه نیاز متقاضیان واجد شرایط مسکن مهر شهر تهران در چهار شهر جدید پرند، هشتگرد، پردیس و اندیشه ساخته می شود تصریح کرد: ۲۵۰ هزار واحد مسکونی مهر در ۴ شهر جدید یاد شده در حال ساخت هستند که عملیات ساختمانی آنها با روند مطلوبی پیش می رود.

وزیر مسکن وشهرسازی به تعداد واحد های مسکونی در دست احداث سراسر کشور اشاره کرد و افزود: هم اکنون ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرها ، روستاها و بافتهای فرسوده سراسر کشور ساخته می شوند که از این تعداد یک میلیون واحد مسکونی مهر مربوط به متقاضیان شهری هستند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر تعداد واحدهای مسکونی مهر افتتاح شده در مرحله اول افتتاح‌های طرح مسکن مهر طی زمستان امسال ۳۰۰ هزار واحد دیگر نیز به بهره برداری می رسند ادامه داد: تا شهریور سال آینده کلیه ۹۴۰ هزار واحد مسکونی مهر شهری تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وزیر مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه در ساخت واحدهای مسکونی مهر از مصالح درجه یک ایرانی استفاده می شود اظهار داشت : رعایت کلیه مقررات ملی ساختمان ، بویژه مبحث ۱۹ در ساخت واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر مورد توجه است.

وی به قیمت ساخت واحدهای مسکونی مهر در فراخوان جدید این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: قیمت ساخت هر مترمربع زیربنای غیر مفید در واحدهای مسکونی مهر بدون آسانسور حداکثر ۳۰۰ هزار تومان و در ساختمانهای دارای آسانسور حداکثر ۳۱۰ هزار تومان است که این رقم سود ۱۰ تا ۱۵ درصدی را برای انبوه سازان و پیمانکاران به دنبال دارد.

مهندس نیکزاد با بیان اینکه هیچ مشکلی در زمینه واگذاری زمین ، اعطای تسهیلات و تامین تاسیسات زیربنایی در پروژه های مسکن مهر نداریم ، تصریح کرد: خواسته ما از دولت و مجلس در آینده کمک به ساخت فضاهای روبنایی در پروژه های یاد شده است . در این میان وزارت مسکن وشهرسازی و مجلس شورای اسلامی از تعامل کاملی با یکدیگر برخوردارند و نمایندگان مجلس همواره طرح های بخش مسکن را به صورت ویژه مورد توجه قرار داده اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها