بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آورده خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در مسکن مهر از ۲۵ به ۷۰ درصد افزایش یافت

کد خبر: 1170 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۹
آورده خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در مسکن مهر از ۲۵ به ۷۰ درصد افزایش یافت

معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: آورده خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در مسکن مهر از حداقل ۲۵ درصد به ۷۰ درصد افزایش یافت.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، جمشید نور صالحی افزود: آورده خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در مسکن مهر در گذشته حداقل ۲۵ درصد بود که به تازگی این حداقل به ۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: حداقل سرمایه کره‌ای‌ها و ترکیه‌ای‌ها که قبلاً برای ورود به مسکن مهر قرارداد امضاء کرده و مشغول ساخت هستند ۲۵ درصد است و این حداقل سرمایه تغییر نمی‌کند، منتهی از این به بعد سرمایه‌گذاران خارجی باید با آورده حداقل ۷۰ درصد وارد ساخت مسکن مهر شوند.

نورصالحی گفت: از این به بعد هر شرکت خارجی که بخواهد در مسکن مهر سرمایه‌گذاری کند باید ۷۰ درصد آورده و سرمایه‌ اولیه داشته باشد.

معاون وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: به عنوان مثال اگر کل پروژه مسکن مهر ۱۰۰ میلیون دلار باشد باید ۷۰ میلیون دلار سرمایه اولیه بیاورد و ۳۰ میلیون دلار باقیمانده را وزارت مسکن و شهرسازی و دولت تأمین کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این افزایش حداقل سرمایه جزو مصوبات دولت بوده است، گفت: این جزو مصوبات دولت نبوده است اما حضور شرکت‌ها به عنوان سرمایه‌گذار در سیستم‌های دولتی امکان‌پذیر است و اعلام این میزان آورده مربوط به آن وزارتخانه و دستگاهی‌ است که متولی است.

نورصالحی ادامه داد: سال گذشته چون هنوز باب ورود خارجی‌ها برای مسکن مهر باز نشده بود ما روانتر عمل کردیم و حال که شرکت‌های داخلی و خارجی استقبال کرده‌اند این حداقل آورده و سرمایه را از ۲۵ درصد به ۷۰ درصد افزایش داده‌ایم.

وی گفت: علاوه بر استقبال خوب خارجی‌ها هدف دوم ما این بود که این کار سرعت بگیرد و سرمایه‌گذاران داخلی هم وارد صحنه شوند.

نورصالحی ادامه داد: شرکت‌های داخلی استقبال کرده‌اند و هدف ما این است ضمن اینکه مسکن احداث می‌شود اشتغال ایجاد کند.

*شرکت‌ کره‌ای هنوز سقف آورده خود را به ۲۵ درصد نرسانده است

وی در پاسخ به این سؤال که میزان آورده شرکت ترکیه‌ای که در حال حاضر در پرند فعال است و این آورده ۲۵ درصد اعلام شده تا کنون چقدر بوده است،گفت: آورده این شرکت ترکیه‌ای حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است.

نورصالحی ادامه داد: هنوز شرکت‌ کره‌ای سقف آورده خود را به ۲۵ درصد نرسانده است و منتظریم آورده خود را تا این سقف تکمیل کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به غیر از دو شرکت کره‌ای و ترکیه‌ای شرکت‌های دیگر خارجی موفق به عقد قرارداد با ایران برای ساخت مسکن مهر شده‌اند؟ گفت: هنوز هیچ شرکت خارجی به غیر از این دو شرکت خارجی موفق به عقد قرارداد با ایران نشده‌اند.

به گفته وی، تعدادی از شرکت‌های ترکیه‌ای نزدیک به عقد قرارداد شده‌اند، اما باید بپذیرند که آورده خود را به ۷۰ درصد برسانند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها