بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

حذف خارجی‌ها در قراردادهای پیمانکاری ساخت مسکن مهر

کد خبر: 1167 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۲۵
حذف خارجی‌ها در قراردادهای پیمانکاری ساخت مسکن مهر

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: در احداث مسکن مهر، با شرکتهای خارجی به صورت پیمانکاری همکاری نمی کنیم.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی نیکزاد در حاشیه جلسه هیئت دولت با بیان اینکه در داخل کشور مشکلی در زمینه ساخت و ساز نداریم اظهار داشت: به شرکتهای خارجی که به دنبال پیمانکاری در مسکن مهر هستند گفته ایم به این صورت با شما همکاری نمی کنیم بلکه زمین در اختیارتان قرار می دهیم و شما برای ساخت سرمایه گذاری کنید.

وزیر مسکن و شهرسازی افزود: این شرکتها اگر نتوانند مسکن های تولیدی خود را بفروشند، وزارت مسکن واحدهای آنها را به قیمت هر مترمربع زیربنای غیرمفید ۳۰۰ هزار تومان و با آسانسور ۳۱۰ هزار تومان خریداری خواهد کرد.

وی درباره واحدهای مسکن تولید شده گفت: برای احداث یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی قرارداد بسته ایم که شامل یک میلیون واحد شهری، ۶۰۰ هزار واحد روستایی و ۱۰۰ هزار واحد در بافتهای فرسوده است.

نیکزاد با بیان اینکه برای احداث این واحدها با پیمانکاران و انبوه‌سازان داخلی قرارداد منعقد شده است از پایان یافتن سهمیه تولید مسکن در سال ۱۳۸۹ خبر داد و افزود: برای سال ۱۳۹۰ برای پیمانکاران و انبوه‌سازان فراخوان داده ایم که شامل ۲۴۵ هزار واحد در شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۱۰۰ هزار واحد هم در شهرهای جدید است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها