بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جمهوری آذربایجان بزرگراه ارتباطی خود با ایران را توسعه می‌دهد

کد خبر: 881 Print This Post
۲۱ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۱
جمهوری آذربایجان بزرگراه ارتباطی خود با ایران را توسعه می‌دهد

www.bananews.irیک مقام وزارت حمل و نقل جمهوری آذربایجان اعلام کرد کشورش در حال اجرای طرحی یک میلیارد دلاری برای توسعه بزرگراه ۲۴۳ کیلومتری این کشور تا مرزهای ایران است.

رییس بخش حمل و نقل زمینی وزارت حمل و نقل آذربایجان تاکید کرد کلیه بزرگراههای این کشور تا ۱۵ سال آینده از نظر کیفیت به سطح استانداردهای روز اروپا نزدیک خواهد شد .

جاوید قربان اف تصریح کرد پروژه بهینه سازی کیفیت بزرگراههای آذربایجان آغاز شده است و تا ۱۵ سال آینده سطح کیفیت این بزرگراهها به اروپا نزدیک خواهد شد .

بر اساس این گزارش یکی از مهمترین پروژه های بزرگراهی در آذربایجان احداث و تکمیل پروژه بزرگراه تا مرزهای روسیه است . تا کنون ۱۳۲ کیلومتر از این پروژه در مرزهای این کشور اجرا شده است . طول کل این بزرگراه ۱۹۵ کیلومتر است .

به گفته وی هم اکنون شرکتهای پیمانکار در حال اجرای ۶۰ کیلومتر باقی مانده این بزرگراه هستند . حدود ۴۰۰ میلیون منات برای تکمیل این پروژه نیاز خواهد بود . کل هزینه لازم برای اجرای بزرگراه باکو به مرزهای روسیه بیش از یک میلیارد منات برآورد شده است . تقریبا کل هزینه های این پروژه از طریق منابع دولتی تامین شده است .

قربان اف همچنین افزود آذربایجان در حال بازسازی و توسعه بزرگراهی به سوی مرزهای ایران است . طول این بزرگراه ۲۴۳ کیلومتر است . هزینه اجرای این پروژه یک میلیارد دلار است که تا کنون ۵۰۰ میلیون دلار آن تامین شده است . از این رقم نیز تا کنون ۱۰۰ میلیون دلار هزینه شده است . با تکمیل این بزرگراه حمل و نقل زمینی میان دو کشور تسهیل خواهد شد.

 

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها