بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بزرگترین قرارداد سالویج در خاورمیانه به امضا رسید

کد خبر: 4968 Print This Post
۱۸ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۱:۴۵
بزرگترین قرارداد سالویج در خاورمیانه به امضا رسید

بزرگترین قرارداد سالویج در منطقه خاورمیانه برای خارج سازی ۷ فروند شناور مغروق در خور موسی بین ایران و ترکیه در تهران به امضا رسید.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از مهر، قرارداد خارج سازی هفت فروند شناور مغروق در خور موسی به ارزش ۶۵ میلیون دلار بین تایدواتر از ایران و شرکت KS ترکیه به امضا رسید که با اجرایی شدن آن و افزایش حوزه مانور کشتی ها در منطقه خور موسی، بندر امام خمینی به یکی از بزرگترین بنادر خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

بهزاد اتابکی مدیرعامل شرکت تایدواتر در این جلسه با ابراز امیدواری از اینکه تا ۵ ماه آینده شاهد خروج اولین شناور مغروق در منطقه خور موسی باشیم، ادامه داد: در حال حاضر در این منطقه حدود ۶۰ تا ۷۰ شناور مغروق دیگر وجود دارد که امیدواریم با خارج سازی آنها در طول سالهای آینده، آبراه های ایران کاملا امن شود.

قهرمان صادق اوغلو مدیرعامل شرکت KS ترکیه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این شرکت تجربه خارج سازی بیش از ۶۰ شناور مغروق در خور عبدالله عراق را دارد، گفت: این شرکت هم اکنون نماینده سازمان ملل در عراق برای ایمن کردن آبراههای این کشور در منطقه خلیج فارس است.

به گفته وی با فعال شدن پروژه های خارج سازی شناور در عراق تا کنون بیش از ۶۵ هزار شغل در این منطقه ایجاد شده و امید می رود در ایران نیز فعال شدن پروژه سالویج به ایجاد اشتغال کمک کند.

در ادامه این جلسه شمس مدیر پروژه سالویج سازمان بنادر و دریانوردی نیز با بیان اینکه عملیات سالویج در ایران پیش نیازهای زیادی داشته از جمله اینکه با همکاری نیروهای مسلح تا حد زیادی منطقه از وجود تسلیحات نظامی پاکسازی شده است، اعلام کرد: کوچکترین شناوری که در این قرارداد باید خارج سازی شود بیش از ۱۳۰ متر طول دارد که عملیات پیچیده و منحصر به فردی را توسط متخصصان ایرانی می طلبد.

حجم این هفت فروند شناور مغروق در خور موسی به بیش از ۴۷ هزار تن می رسد که آنرا به بزرگترین پروژه خارج سازی شناور در منطقه خاورمیانه تبدیل کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها