بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برنامه همکاری ۵ ساله وزارت علوم با برنامه عمران سازمان ملل تدوین می شود

کد خبر: 4773 Print This Post
۱۷ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۷
برنامه همکاری ۵ ساله وزارت علوم با برنامه عمران سازمان ملل تدوین می شود

www.BanaNews.irدر دیدار قائم مقام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل با نماینده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، زمینه‌ همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایسنا، در این دیدار دکتر ارسلان قربانی با اشاره به چارچوب کلی فعالیت‌های وزارت علوم، اظهارکرد: طی چند سال گذشته جایگاه علمی ایران در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری در سطح بین المللی و منطقه‌ای ارتقاء چشمگیری پیدا کرده و در حال حاضر ایران از لحاظ جایگاه علمی دومین کشور منطقه محسوب می شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت دیپلماسی علم و ترافیک علمی در جهان و توصیه ریاست جمهوری کشورمان مبنی بر توسعه همه جانبه همکاری‌های علمی بین المللی، وزارت علوم برای همکاری با برنامه عمران سازمان ملل متحد(UNDP) در زمینه‌های مختلف از جمله حوزه تغییرات اقلیمی، توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط در پارک‌های علمی و فناوری کشور، ایجاد کارگاه‌های علمی و فناوری و مقابله با بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه آمادگی خود را اعلام می دارد.

قربانی همچنین با تشریح مزیت نسبی ایران در حوزه‌های نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر بر آمادگی وزارت علوم برای همکاری در این زمینه‌ها نیز تاکید کرد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با بیان اینکه برنامه پنج ساله همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با برنامه عمران سازمان ملل متحد(۲۰۱۶-۲۰۱۲) در حال تدوین است، گفت: وزارت علوم زمینه‌های همکاری‌های علمی و فناوری پیشنهادی در حوزه‌های مختلف را تدوین و آن را برای گنجانده شدن در برنامه پنج ساله همکاری‌های ایران با برنامه عمران سازمان ملل متحد به وزارت امور خارجه ارائه می کند.

همچنین در این دیدار ویدال بروس نماینده مقیم سازمان ملل متحد در کشورمان نیز از موضوعات پیشنهادی وزارت علوم برای همکاری‌های مشترک استقبال و آمادگی UNDP را برای همکاری در چارچوب برنامه جنوب-جنوب، اعلام کرد.

وی فعالیت‌های برنامه عمران سازمان ملل متحد در پنج حوزه محیط زیست، فقرزدایی، بهداشت، مبارزه با بلایای طبیعی و کنترل مواد مخدر را تشریح کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به دستاوردهای اخیر خود در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری می تواند در زمینه انتقال تجارب به کشورهای جنوب و از کشورهای دیگر، همکاری‌های قابل توجهی با سازمان ملل متحد داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها