بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اسپانیا یک شهر تاریخی در عربستان را به موزه تبدیل می‌کند

کد خبر: 44547 Print This Post
۱۸ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۷:۱۲
اسپانیا یک شهر تاریخی در عربستان را به موزه تبدیل می‌کند

http://www.bananews.ir/یک شرکت اسپانیایی متخصص در بازسازی و ساماندهی فضاهای تاریخی به موزه، قصد دارد با همکاری وزارت گردشگری عربستان شهر تاریخی «الدرعیه» را به موزه تبدیل کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یک شرکت اسپانیایی متخصص بازسازی و ساماندهی فضاهای تاریخی، پروژه‌ی تبدیل یک منطقه تاریخی در عربستان را به موزه باستانی آغاز کرد.

این شهر در منطقه تاریخی «الدرعیه» در شمال شهر ریاض واقع است. این پروژه که توسط کابینه‌ی هیأت دولت در چارچوب محافظت از میراث ملی و ارتقای آن تصویب شد، مهم‌ترین پروژه ملی عربستان قلمداد می‌شود.

به گزارش شبکه خبری الریاض عربستان، مرحله نخست این پروژه با اجرای تحقیقات میدانی و بررسی‌های محیطی برای احداث این موزه از جمله بررسی خاک منطقه، برطرف کردن موانع و برآورد تأثیرات فرهنگی احداث این موزه بر محیط اطراف انجام شد.

کارشناسانی بین‌المللی از اسپانیا بر این پروژه نظارت دارد. هدف از این پروژه استفاده از پتانسیل‌ اقتصادی مناطق باستانی و همچنین افزایش آگاهی‌های فرهنگی در میان جوانان، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، حمایت از تولید فعلی و درآمدزایی می‌باشد.

هم‌چنین قرار است در کنار این مجموعه فرهنگی و تاریخی یک هتل نیز به منظور اسکان بازدیدکنندگان ساخته شود.

با این پروژه منطقه «حی سمحان» در شهر تاریخی «الدرعیه» بیش از قبل با ملاک‌های سازمان جهانی یونسکو برای ثبت جهانی منطبق خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها