بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

همکاری ایران و افغانستان در زمینه حمل و نقل جاده ای

کد خبر: 40764 Print This Post
۳۰ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۷:۰۶
همکاری ایران و افغانستان در زمینه حمل و نقل جاده ای

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت مجمتع های خدماتی رفاهی در جاده های ترانزیتی افغانستان از سوی سرمایه گذاران ایرانی، گفت: تا ۶ ماه آینده شرایط تسهیل در تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر اعلام می شود.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهریار افندی زاده در گفتگو با مهر با اشاره به به برگزاری چهارمین اجلاس همکاریهای حمل ونقل جاده ای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، اظهار داشت: در این اجلاس، توافقات سه جانبه قبلی و موضوعات حمل و نقل کالا و مسافر مورد بررسی قرار گرفت تا به این وسیله حمل و نقل بین المللی جاده ای بین دو کشور افزایش پیدا کند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با ااشاره به گسترش همکاری ها میان دو کشور، افزود: در این جلسه ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در جاده‌های ترانزیتی کشور افغانستان توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایران پیشنهاد داده شد و مقرر شد که تا ۳ ماه آینده، شرایط سرمایه گذاری در این پروژه ها را به ما اعلام کند.
وی در خصوص موافقت اصولی دو کشور با فعالیت سازمانهای مستقر در پایانه‌های مرزی مشترک به صورت شبانه‌روزی، بیان کرد: طرفین به توافق رسیدند که تا ۶ ماه آینده شرایط تسهیل در تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر را اعلام کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: احداث پل مرزی سواره رو دوم بر روی رودخانه مرزی هیرمند در منطقه میلک در استان سیستان و بلوچستان هم مورد توجه قرار گرفته است و مقرر شد طرفین پیگیری های لازم را در این خصوص انجام دهند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به طرح پیشنها دیگری، اظهار داشت: پیشنهاد الحاق افغانستان به موافقتنامه همکاریهای حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیتی بین ایران، ترکمنستان، ازبکستان، عمان و قطر مطرح شد.
افندی زاده تصریح کرد: برگزاری اجلاس سه‌جانبه همکاریهای ترانزیتی بین ایران، افغانستان و هندوستان در بندر چابهار با هدف توسعه همکاری های ترانزیتی و حمل ونقل بین‌المللی با محوریت بندر چابهار از دیگر موضوعات این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها