بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ریسک حباب مسکن در سوییس افزایش یافت

کد خبر: 40079 Print This Post
۱۷ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۲۱
ریسک حباب مسکن در سوییس افزایش یافت

http://www.bananews.irتحقیقات جدید از داغ شدن بازار مسکن در سوییس حکایت دارد و نگرانی‌ها را نسبت به تکرار فروپاشی حباب مسکن در این کشور برانگیخته است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شاخص حباب املاک یو.بی.اس با ۰٫۹ واحد رشد به ۱٫۱۱ واحد در سه ماهه چهارم سال گذشته رسید.
مرز خطر از یک واحد شروع می‌شود که این شاخص در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ برای نخستین بار از زمان فروپاشی حباب املاک سوییس در دو دهه قبل، به آن رسید.
به گفته اقتصاددانان یو.بی.اس، بهبود اخیر وضعیت بازارهای مالی و کاهش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در کشورهایی مانند سوییس ممکن است روند رشد چشمگیر قیمت‌های املاک را در سه ماهه جاری کند کند.
قیمت‌های املاک و وام مسکن سوییس ۲۰ درصد در چهار سال گذشته رشد داشته است.
در حالیکه این حباب ایجاد شده، بانک مرکزی سوییس ناچار شده برای جلوگیری از صعود بیش‌تر ارزش فرانک، نرخ‌های بهره را در رکورد پایینی نگه دارد اما گویا اکنون قصد دارد استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری را برای اعطای وام مسکن تعیین کند.
به گزارش رویترز، مالکیت خانه در سوییس به میزان ۴۰ درصد است که نسبتا اندک و کمتر از مالکیت خانه در فرانسه یا انگلیس است. شمار بالایی از نیروهای کار ماهر که به سوییس مهاجرت کرده‌اند، به تقویت این بازار کمک کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها