بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای حدود چهار میلیارد دلار پروژه آب و برق در خارج از کشور

کد خبر: 40025 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۵۶
اجرای حدود چهار میلیارد دلار پروژه آب و برق در خارج از کشور

www.BanaNews.irقائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون، ۱۶۶ پروژه بین المللی با حجم سرمایه‌گذاری حدود چهار میلیارد دلار توسط صنعتگران آب و برق در حال اجرا بوده و یا به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از وزارت نیرو،ˈاسماعیل محصولیˈامروز،دوشنبه، افزود: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون، ۵۴ پروژه خارجی با حجم سرمایه‌گذاری دو میلیارد و ۶۳۴ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار در دست اجرا بوده و در این مدت ۱۱۲ پروژه به ارزش یک میلیارد و ۳۲۶ میلیون و ۶۷۰ هزار دلار به پایان رسیده است.

وی احداث سد و نیروگاه اوما اویا در سریلانکا، سد و نیروگاه سنگ‌توده ۲ و تونل انزاب در تاجیکستان، نیروگاه صدر در عراق و نیروگاه‌های سیکل ترکیبی تشرین و جندر در سوریه را از مهمترین پرژوه های آب و برق در خارج از کشور ذکر کرد.

محصولی،احداث سد و نیروگاه مگری در ارمنستان و نیروگاه سیکل ترکیبی سویدیه در سوریه را از دیگر پروژه های در دست اجرای آب و برق در خارج از کشور عنوان کرد.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل خاطرنشان کرد: همچنین ۸۹ پروژه به ارزش تقریبی سه میلیارد و ۶۵۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و در ۱۷ کشور جهان در حال مذاکره است.

 

محصولی همچنین درخصوص برنامه‌های وزارت نیرو برای افزایش حضور صنعتگران ایرانی در پروژه‌های خارج از کشور، گفت: راهبرد وزارت نیرو برای صدور خدمات فنی و مهندسی مبتنی بر حضور هرچه بیشتر و با تمام قوا در بازارهای بین‌المللی و افزایش هرچه بیشتر صادرات است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو از تمام توان متخصصان داخلی به‌منظور هم‌افزایی در امر صادرات استفاده خواهد کرد،گفت: در این زمینه نظام‌ نامه صدور خدمات فنی و مهندسی در وزارت نیرو تدوین شده است که به‌زودی اجرایی خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها