بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

همکاری کشورهای آلمان و لهستان در تولید تراکتورهای سنگین

کد خبر: 3889 Print This Post
۰۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۳
همکاری کشورهای آلمان و لهستان در تولید تراکتورهای سنگین

شرکتهایی از کشور آلمان و لهستان با گروه صنعتی تراکتورسازی ایران برای تولید تراکتورهای سنگین همکاری می کنند.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرعامل این گروه صنعتی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تیراژ پایین نیاز کشور به تراکتورهای سنگین که عدم توجیه اقتصادی آن را نیز موجب می شود تراکتورسازی برای تامین نیاز داخلی و جوابگویی به تمامی متقاضیان تراکتور اقدام به مذاکره و همکاری با چند کشور آلمانی و لهستانی کرده است.

مهندس ابوالفتح ابراهیمی افزود: در مرحله نخست، مونتاژ و تولید بعضی از قسمتهای این محصولات در دستور کار تراکتورسازی ایران قرار گرفته و با توجه به نیاز داخلی و خارجی به این نوع محصول تولید و به بازارهای عرضه می شود.

وی کارآیی و قابلیت این تراکتورها را منحصربه فرد دانست و گفت: توان تراکتورهای یاد شده بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ اسب بخار می باشدو در زمینهایی با مساحت و مزارعی که دارای سختی زیاد خاکهستند کاربرد دارند.

ابراهیمی اضافه کرد: در حال حاضر نیاز کشور به تراکتورهای سنگین با توجه به ابعاد زیاد زمینهای کشاورزی ۵ درصد می باشد که با توسعه تکنولوژی وکشاورزی، اجرای بهینه مکانیزاسیون بخش کشاورزی پیش بینی می شود این رقم به ۱۰ درصد برسد.

عضو هیات مدیره گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در مورد زمان تولید انبوه تراکتورهای سنگین در تراکتورسازی نیز گفت: خطوط تولیدی تراکتورسازی برای تولید این محصولات آماده شده و با اولین اعلام نیاز از سوی متقاضیان ما قادر به عرضه آن به بازار ظرف مدت ۳ ماه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۹۵ درصد نیاز بازار کشور به انواع تراکتورها توسط مجموعه تراکتورسازی ایران تامین می شود گفت: با توجه به اینکه تراکتورسازی در زمینه تولید تراکتورهای سنگین فعالیتی نداشته تنها ۵ درصد بازار داخلی نیز مربوط به این نوع تراکتورها است که از طریق واردات تامین می شود.

ابراهیمی ابراز امیدواری کرد: با تولید تراکتورهای سنگین دیگر نیازی به واردات تراکتور از خارج از کشور نباشید و در این زمینه شاهد خودکفایی کامل باشیم.

گفتنی است : در حال حاضر ۱۲ نوع تراکتور در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران شامل تراکتورهای MF285 ،MF399، ITM 299، ITM800در دو نوع تک و دو دیفرانسیل، ITM240و ۳ نوع تراکتور باغی تولید و به بازارهای نیاز داخلی و خارجی عرضه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها