بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیام‌های «توتال» برای تهران

کد خبر: 3507 Print This Post
۲۸ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۴۸
پیام‌های «توتال» برای تهران

www.BanaNews.irمدیرعامل توتال فرانسه در اظهارنظر جدیدی اعلام کرد: «اگر ایرانی‌ها بخواهند ما حاضریم برایشان کار کنیم.» به دنبال افزایش محدودیت‌های بین‌المللی و خروج این شرکت از ایران، مقامات «توتال» بارها اعلام کرده‌اند که حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران هستند.

حالا بار دیگر مدیرعامل این شرکت در گفت‌وگویی با موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی و در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت تحت فشار آمریکا و اروپا قرار دارد، می‌گوید: «ما شرکت خصوصی هستیم و آزادانه تصمیم می‌گیریم. اگر ایرانی‌ها بخواهند ما حاضریم برایشان کار کنیم.»

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «کریستوف دومارژری» می‌افزاید: «توتال همچنان تمایل دارد که در ایران به عنوان دارنده دومین ذخایر بزرگ گاز جهان سرمایه‌گذاری کند.»

وی در پاسخ به این سوال که تصور می‌‌شود شرکت توتال تصمیم گرفته در ایران سرمایه‌گذاری نکند، توضیح داد: «توتال در حال حاضر قراردادی با ایران ندارد. پس چگونه می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم؟»

وی افزود: «اول از همه باید چارچوب قابل قبولی داشته باشیم.»

وی ادامه داد: «ما با اینکه خصوصی هستیم اما به نصیحت دولت خود گوش داده و خطرات و امتیازات احتمالی را مدنظر قرار می‌دهیم.» به گفته «دومارژری» مشکل، پاسخ دولت فرانسه نیست؛ چرا که چیزی در مورد اینکه پروژه‌های سرمایه‌گذاری چه ‌باشند، برای نشان دادن نداریم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری که تمرکز این شرکت به طور عمده بر چه مناطقی است، گفت: «ما هر جا که فرصت سرمایه‌گذاری باشد، آنجا هستیم. صادقانه بگویم، شرکت نفت جایی می‌رود که در آنجا نفت است.»

مدیرعامل شرکت توتال در ادامه گفت: «خلیج گینه، روسیه، برزیل جاهایی هستند که ما هنوز به آنجا نرفته‌ایم.»

وی در مورد سرمایه‌گذاری این شرکت در خاورمیانه نیز گفت: «ذخایر نفت و گاز جهان در خاورمیانه قرار دارد. اگر کسی تولیدکننده نفت و گاز است، اما معتقد است نمی‌تواند در خاورمیانه کار کند، بهتر است سراغ یک کار دیگر برود.»

وی در مورد سرمایه‌گذاری در ایران نیز گفت: «باید بگویم امروز دشوارترین کار متقاعد ساختن ایرانی‌ها در این مورد است اما ما می‌توانیم با آنها به توافق برسیم. من همیشه می‌گویم امتحان کن و نتیجه کار را ببین. اگر انتظار واکنش منفی داشته باشید هرگز روی پیشرفت را نخواهید دید.»

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها