بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

همکاریهای ایران و ترکیه در بخش مسکن در سال جاری میلادی اجرایی می شود

کد خبر: 2794 Print This Post
۱۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۰
همکاریهای ایران و ترکیه در بخش مسکن در سال جاری میلادی اجرایی می شود

www.BanaNews.irوزیران مسکن و شهرسازی ایران و ترکیه شنبه شب در استانبول موافقتنامه برنامه اجرایی همکاریهای دو کشور در زمینه مسکن و شهرسازی را در سال جاری میلادی به امضا رساندند.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، این برنامه اجرایی مربوط به یادداشت تفاهم نامه ای است که ۲۸ تیر ماه سال جاری میان ‘ علی نیکزاد’ وزیر مسکن و شهرسازی کشورمان و ‘ مصطفی دمیر’ وزیر مسکن و آبادانی ترکیه در تهران به امضا رسیده بود .

برپایه این گزارش،هدف از امضای این موافقتنامه گسترش همکاریهای دو کشور درخصوص موارد مندرج در یادداشت تفاهم نامه مذکور،توسعه طرحهای مشترک،ارایه راه حل های مناسب برای تامین هزینه های مالی این پروژه است.

این برنامه اجرایی در شش ماده تنظیم شده که بر اساس آن همکاریهای دو کشور در زمینه مسکن، توسعه شهری و معماری، املاک و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان است.

همچنین سرمایه گذاری دربخش تولید مسکن و احیای بافتهای فرسوده و نیز ایجاد مراکز تجاری و خدماتی در شهرها،از دیگر موارد مندرج در این موافقتنامه اجرایی محسوب می شود که به امضای طرفین رسیده است.

انتقال تجربیات در زمینه احداث ساختمانهای مقاوم در برابر زلزله، استفاده از مصالح نوین ساختمانی و نیز تولید سریع مسکن با تاکید بر استفاده از قطعات پیش ساخته و روشهای صنعتی از دیگر مفاد مندرج در این موافقتنامه اجرایی است .

همچنین در این مراسم مقرر شد اجلاس بعدی در خرداد ماه سال ۱۳۹۰ شمسی در تهران برگزار شود.

نیکزاد پنجشنبه گذشته در راس هیاتی ۱۷ نفره وارد آنکارا شد و اولین دیدار خود را با مصطفی دمیر همتای ترکیه ای خود برگزار کرد.

وزیر مسکن ایران در ادامه سفر خود به ترکیه جمعه شب عازم استانبول شد و امروز نیز به همراه وزیر مسکن ترکیه از بزرگترین پروژه زیر گذرآبی در استانبول به نام ‘ تونل مارمارای’ دیدن کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها