بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شکست تحریم‌های آمریکا علیه کشتیرانی ایران

کد خبر: 2712 Print This Post
۱۸ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۲
شکست تحریم‌های آمریکا علیه کشتیرانی ایران

www.BanaNews.irیک روزنامه معتبر مالی و اقتصادی در اروپا گزارش داد که تحریم‌های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی ایران تاثیر چندانی بر فعالیت ایران نگذاشته و منجر به افزایش ۴۰ درصدی سود شده است.

به گزارش سایت ایران هسته‌ای، فایننشیال تایمز روز جمعه ۱۷ دی ۱۳۸۹ در گزارشی پس از تشریح تلاش‌های آمریکا برای وارد آوردن فشار حداکثری به شرکت کشتی‌رانی ایران، نوشت: «مقامات آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که تحریم‌ها هنوز به هدف اصلی که واشنگتن در نظر داشت یعنی متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران نرسیده‌اند».

این روزنامه انگلیسی ادامه داد: «مسئولان خطوط کشتیرانی ایران می‌گویند از ۱۶۰شناور این خطوط کمتر از ۱۲ شناور با مشکلات مالی روبرو شده‌اند و درآمد این گروه در ۸ ماه منتهی به مارس گذشته، ۴۰ درصد افزایش یافته است».

فایننشیال تایمز در پایان نوشت: «خطوط کشتیرانی ایران می‌گوید اکنون بر تجارت با چین امارات متحده عربی و کشورهای آسیایی آمریکای لاتین و آفریقا تمرکز کرده است.

مسئولان کشتیرانی در منطقه خلیج فارس نیز می‌گویند خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی همچنان به تجارت فعال در سراسر این منطقه ادامه می‌دهد و حجم چشمگیری از کالا را از طریق بندر جبل علی دوبی منتقل می‌کند».

نام شرکت کشتیرانی ایران در فهرست تحریم‌های یک جانبه اروپا و آمریکا آمده ولی در قطعنامه ۱۹۲۹ فقط از کشورها خواسته شده در همکاری با این شرکت احتیاط کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها