بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

راه‌اندازی ۸ مدرسه ایرانی در شهرهای عراق

کد خبر: 25178 Print This Post
۰۶ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۸
راه‌اندازی ۸ مدرسه ایرانی در شهرهای عراق

http://www.bananews.ir/رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور از فعالیت هشت مدرسه ایرانی در شهرهای مختلف عراق خبر داد و گفت: همچنین مجوز ساخت پنج مدرسه در شهرهای مختلف افغانستان نیز صادر شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اصغر یزدانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این مدارس در شهرهای بغداد، کربلا، اربیل، سلیمانیه، نجف و بصره راه اندازی شده اند و همچون سایر مدارس ایرانی در خارج از کشور فعالیت می کنند.

وی همچنین به ساخت و راه اندازی پنج مدرسه در شهرهای مختلف افغانستان که در مجاورت ایران قرار دارند، اشاره کرد و افزود: امکان فعالیت این مدارس را بزودی فراهم می کنیم تا از این پس فرزندان دیپلماتها و سفیران ایرانی در آنجا با مشکل ادامه تحصیل مواجه نشوند.

رئیس مرکز بین الملل و مدارس خارج از کشور با بیان اینکه مدارس ایرانی خارج از کشور به شبکه ملی مدارس متصل هستند، ادامه داد: طی یک برنامه جامع در نظر داریم وضعیت مدارس ایرانی خارج از کشور را از لحاظ کیفیت فضای آموزشی و تجهیزات به سطح بالایی برسانیم.

هم اکنون ایران در ۷۹ کشور دنیا و ۱۰۷ شهر مدرسه برای ایرانیان مقیم خارج دارد اما هنوز در برخی از کشورهای دنیا همچون ایالات متحده آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی ایران مدرسه ای ندارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها