بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 22 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جزئیات توافق حمل و نقلی میان ایران و پاکستان

کد خبر: 24975 Print This Post
۰۲ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۶
جزئیات توافق حمل و نقلی میان ایران و پاکستان

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان جزئیات توافقات حمل نقلی میان ایران و پاکستان، گفت: ایران در بازسازی ۶۳۶ کیلومتر خط‌آهن کویته – تفتان بنابر درخواست طرف پاکستانی مشارکت می‌کند و مسیر پروازی میان تهران، لاهور و کراچی توسعه و افزایش می یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهریار افندی‌ زاده در گفتگو با مهر با اشاره به توافقات ایران و پاکستان در زمینه حمل و نقل، اظهار داشت: در این توافقنامه به طرح‌های توسعه و تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقلی جاده ای و ریلی بین دو کشور ایران و پاکستان تاکید شد.

وی افزود: براساس یکی از بندهای این توافق‌نامه، ایران در بازسازی ۶۳۶ کیلومتر خط‌آهن کویته – تفتان بنابر درخواست طرف پاکستانی مشارکت می کند که به دلیل اهمیت بالای این مسیر ریلی در برقراری ارتباط میان کشورهای آسیای شرقی به ایران و ترکیه و اروپا، بازسازی این مسیر مورد توجه طرف ایرانی قرار گرفت.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد:توسعه جاده مواصلاتی تفتان – کویته از دیگر موارد توافق شده میان دو کشور بوده است که این بند بنابر درخواست طرف پاکستانی در جهت روان‌سازی تردد وسایل‌نقلیه میان دو کشور مطرح شد و مقرر شده ایران با مشارکت ۵۰ درصدی در سرمایه‌گذاری یا اعطای تسهیلات وام برای توسعه بخشی از جاده به طول ۱۴۰ کیلومتردرمسیر بین نوشتکی و دالبندی اقدام کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی به صدور ویزای بلندمدت برای رانندگان شرکتهای حمل و نقل کالا و مسافر اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد تسهیلات برای صدور این ویزا برای رانندگان شرکت‌های حمل و نقلی و ساخت و توسعه پایانه مرزی تفتان بنابر درخواست طرف ایرانی از دیگر موارد توافق شده میان دو کشور بود.

افندی زاده به مفاد دیگر این قرارداد اشاره کرد و گفت: پیگیری مراحل قانونی تصویب موافقتنامه حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافراز دیگر موارد مطرح شده بود که بر این اساس مقرر شد از سوی دو کشور، بررسی شده و به تصویب نهایی برسد.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت بابیان اینکه ایران بهترین مسیر ترانزینی را در منطقه داراست، بیان کرد: کشورهای منطقه به ویژه هند و پاکستان، ایران را بعنوان بهترین، ایمن‌ترین و اقتصادی‌ترین مسیر و کریدور شرق- غرب برای نقل و انتقال کالاهای خود به اروپا و بالعکس می دانند.

وی با اشاره به توافقات دو کشور در زمینه حمل و نقل هوایی، گفت: براساس این توافقنامه، مسیر پروازی میان تهران، لاهور و کراچی توسعه و افزایش می یابد که منجر به ایجاد ارتباط بیشتر پروازی میان دو کشور می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ترکیب هیئتی به سرپرستی معاون رئیس جمهور در امور بین‌الملل به کشور پاکستان سفر کرده بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها