بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 22 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرای مراحل حفاری پروژه ساخت صحن حضرت زهرا (س)

کد خبر: 22651 Print This Post
۱۳ دی ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۵
اجرای مراحل حفاری پروژه ساخت صحن حضرت زهرا (س)

http://www.bananews.ir/حفاری پروژه ساخت صحن حضرت زهرا (س)به مساحت ۱۹۸هزار متر مربع در نجف اشرف انجام می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به مراحل حفاری پروژه ساخت صحن حضرت زهرا (س)به مساحت ۱۹۸هزار متر مربع گفت: برای فونداسیون این صحن دو هزار شمع و چاک های بتونی با عمق۲۴ متر در حال ساخت است.

پلارک افزود: در حال حاضر ۵ دستگاه حفاری به همراه بیش از ۵۰ دستگاه ماشین آلات مختلف در حال تسطیح وآماده سازی این صحن هستند.

وی بیان کرد: با توجه به نوع خاک وسستی زمین در محل احداث این صحن،۱۴ متر گود برداری برای جلوگیری از رانش زمین انجام شده وبرای فونداسیون این صحن دو هزار شمع در حال ساخت است که در واقع این شمع ها،چاهک های بتونی به عمق ۲۴ متر و قطر یک متر هستند که درون آنها پس از حفاری با میلگرد و بتون پر می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه کل زمان در نظر گرفته شده برای ساخت صحن حضرت زهرا(س)حدود ۱۰سال است تصریح کرد: بخش زیارتی این صحن با زیر بنای ۸۵هزار متر مربع در ظرف دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

در بخش غیر زیارتی این صحن کتابخانه، واحد های خدماتی، پارکینگ، موزه و….. پیش بینی شده است و توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال اجراست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها