بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

امارات بزرگترین سرمایه گذار عرب در ترکیه شناخته شد

کد خبر: 22268 Print This Post
۰۶ دی ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۱
امارات بزرگترین سرمایه گذار عرب در ترکیه شناخته شد

http://www.bananews.ir/بانک ملی عربستان در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد امارات بزرگترین سرمایه گذار در بین کشورهای عربی در ترکیه به شمار می رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه اینترنتی بیزینس ۲۴ بانک ملی عربستان افزود امارات بیش از نیمی از کل سرمایه گذاری انجام شده از سوی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را در ترکیه انجام داده است.

بر اساس این گزارش میزان کل سرمایه گذاری شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در ترکیه به بیش از ۱۰ میلیارد دلار می رسد که ۶٫۵ میلیارد دلار این رقم طی سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ میلادی بوده است .

بر این اساس امارات بیش از ۵۶ درصد کل این سرمایه گذاری را طی سالهای ۲۰۰۴ تا اوت ۲۰۱۱ در ترکیه انجام داده است . حجم سرمایه گذاری های مبادله شده بین ترکیه و امارات تا پایان سال ۲۰۱۰ میلادی به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. شرکتهای اماراتی در این مدت بیش از ۴ میلیارد دلار در بخش انرژی و توریسم ترکیه سرمایه گذاری کرده اند .

این گزارش می افزاید ترکیه نیز در این مدت بیش از ۶ میلیارد دلار در اقتصاد امارات سرمایه گذاری کرده است که بخش عمده آن در بخش ساختمان سازی بوده است . ظفر کاگلایان وزیر بازرگانی ترکیه تاکید کرد تا پایان سال ۲۰۰۹ میلادی بیش از ۳۵ شرکت ترکیه ای ۷۷ پروژه به ارزش ۶ میلیارد دلار را در امارات انجام داده اند .

در مورد عربستان نیز ۱۷۳ شرکت از این کشور طی سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ میلادی حدود ۱٫۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری در ترکیه داشته اند . میزان سرمایه گذاری های کویت در ترکیه نیز ۱٫۷ میلیارد دلار اعلام شده است . علی رغم رشد سرمایه گذاری کشورهای عربی در ترکیه طی سالهای اخیر ولی هنوز تعداد شرکتهای فعال عربی در ترکیه بسیار ناچیز است . تا ژوئن ۲۰۱۱ میلادی تنها ۲۱۷ شرکت عربستانی در ترکیه فعالیت داشته اند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها