بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 28 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشارکت روسیه در برقی کردن محور راه‌آهن صوفیان – سلماس – رازی

کد خبر: 20917 Print This Post
۰۷ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۶
مشارکت روسیه در برقی کردن محور راه‌آهن صوفیان – سلماس – رازی

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفترسرمایه گذاری و اموربین الملل شرکت راه آهن از برقی کردن محور صوفیان- سلماس- رازی با همکاری راه آهن روسیه خبر داد و گفت: طول سفر بندرعباس – آلماتی با قطار برنامه ای به یک سوم کاهش یافته و این مسیر در ۱۰ روز طی خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) عباس نظری در گفتگو با مهر درخصوص برقی کردن محور صوفیان- سلماس- رازی، اظهار داشت: در جلسه اخیری که با رئیس راه آهن روسیه برگزار شد برقی کردن این محور از سوی آنها مطرح شد و بنا شده پس از بررسی طرح، این پروژه بصورت مشترک میان ایران و روسیه انجام گیرد.

مدیرکل دفترسرمایه گذاری و اموربین الملل شرکت راه آهن حجم اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه را ۲۰ میلیون دلار برآورد کرد و گفت: طول این پروژه ۱۴۰ کیلومتر است که روسیه پس از انجام بررسی های لازم و اخذ مجوزهای قانونی این پروژه را اجرایی خواهد کرد.

وی درباره قطار برنامه ای آلماتی – بندرعباس اظهارداشت: این قطار یکی از طرح های سازمان اکو است و برنامه ریزی هایی انجام گرفته تا بخش عمده ای از قطارهای این مسیر با زمانبندی خاصی به مقصد برسند.

مدیرکل دفترسرمایه گذاری و اموربین الملل شرکت راه آهن، تصریح کرد: این قطار می تواند پنبه ازبکستان و گندم قزاقستان را بصورت برنامه ای حمل کند که تاثیر زیادی بر حمل و نقل ریلی کشور دارد.

نظری افزود: براین اساس طول سفر به یک سوم کاهش می یابد و مسیر آلماتی – بندرعباس در ۱۰ روز طی خواهد شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها