بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 28 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کشف خانه‌های باستانی مسئولان در ژاپن

کد خبر: 20870 Print This Post
۰۶ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۸
کشف خانه‌های باستانی مسئولان در ژاپن

http://www.bananews.irباستانشاسان ژاپنی بقایای خانه‌های باستانی متعلق به قرن هشتم میلادی را در شهر قدیمی “نارا” در این کشور کشف کردند که متعلق به مسئولان دولتی در آن زمان بوده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شبکه تلویزیونی “NHK” ژاپن اعلام کرد: باستانشناسان بقایای خانه‌های مسئولان دولتی را در شهر “نارا” پایتخت قدیمی ژاپن کشف کردند که به اواخر قرن هشتم میلادی بازمی‌گردد.

باستاشناسان عنوان کردند که بقایای این ۱۰ ساختمان کوچک در فاصله یک کیلومتری در جنوب شرقی یکی از کاخ‌ها پیدا شد که تاریخ آن به قرن هشتم میلادی باز می‌گردد و گمان می‌رود که از بهترین مناطق مسکونی در آن زمان بوده است.

این کشف می‌تواند به روشن شدن امتیازاتی که در آن زمان مسئولان دولتی از آن برخوردار بوده‌اند، کمک کند.

باستانشناسان خاطرنشان کردند: مساحت زمین این ساختمان‌ها بین ۳۰ تا ۶۰ متر مربع است و در نزدیک آنها بقایای یک چاه نیز پیدا شده است.

به گفته این باستانشناسان، حجم و شکل خانه‌ها نشان می‌دهد که آنها متعلق به مسئولان دولتی پایین رده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها