بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایران و ژاپن تجربیات مقاوم سازی را مورد بررسی قرار می دهند

کد خبر: 20596 Print This Post
۳۰ آبان ۱۳۹۰ | ۱۲:۳۹
ایران و ژاپن تجربیات مقاوم سازی را مورد بررسی قرار می دهند

http://www.bananews.ir/سخنگوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تجربیات مقاوم سازی پس از رخداد زلزله در ایران و تجارب ژاپن از سونامی در این کشور از محورهای مورد بحث و بررسی در مراسم جشنواره بین المللی کاریکاتور مقاوم سازی در تهران است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)’ حسن رضایی ‘ روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور ارتقای کیفی ساخت وسازهای روستایی از برنامه چهارم توسعه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را تحت پوشش طرح نوسازی و بهسازی قرار داد که اکنون بیش از یک میلیون واحد مسکونی تکمیل و به بهره برداری رسیده است .

وی افزود : قرار است در قالب پنجمین برنامه توسعه کشور نیز سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نوسازی و بهسازی شود که در مجموع دو میلیون واحد مسکونی مقاوم سازی و ایمن سازی می شوند .

سرشماری نفوس ومسکن ۱۳۸۵ حاکی از آن بود که افزون بر چهار میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور وجود دارد .

به گفته رضایی ،مراسم معرفی آثار برتر دومین جشنواره بین المللی کاریکاتور با محوریت مقاوم سازی ، قرار است دوم آذرماه (بعدازظهر چهارشنبه هفته جاری ) در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شود.

وی افزود : در این مراسم حائزین رتبه های برتر و منتخبین دومین جشنواره بین المللی کاریکاتور مقاوم سازی معرفی و از سوی مسئولان وزارت راه وشهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد تقدیر قرار می گیرند .

رضایی ، از ‘ کین ایچی کومانو ‘ سفیر ژاپن در ایران به عنوان میهمان ویژه این مراسم نام برد که قرار است در خصوص تجارب سونامی در این کشور سخنرانی کند .

وی یادآور شد : بنیاد مسکن در چارچوب طرح مهر مسئولیت سیاست گذاری و نظارت بر این طرح در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را برعهده دارد که سهمیه سال های ۹۰-۱۳۸۹ بالغ بر ۲۴۰ هزار دستگاه تعیین شده بود و اکنون ۴۰ هزار دستگاه از سهمیه سال ۱۳۹۱ نیز به این رقم افزوده شده و در دست اقدام است .

رضایی ، رعایت آئین نامه ۲۸۰۰ که مقاوم سازی در برابر زلزله را مورد تاکید قرار می دهد به عنوان دستور کار ساخت وسازهای تحت نظارت این نهاد ، ذکر کرد .

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی براساس فرمان امام خمینی (ره ) در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ مبنی افتتاح حساب ۱۰۰ ویژه مسکن محرومان تاسیس شد .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها