بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مرکز تجاری ایران در باکو احداث می شود

کد خبر: 2039 Print This Post
۰۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۱۲
مرکز تجاری ایران در باکو احداث می شود

www.bananews.irرئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: عملیات ساخت مرکز تجاری ایران در مرکز کشور جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک آغاز می شود.

بهنام پیر مؤذن بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غی نفتی استان اظهار داشت: اتاق بازرگانی اردبیل نمایندگی این مرکز تجاری را در باکو بر عهده خواهد دارد.

وی ساخت مرکز تجاری ایران در باکو را در توسعه صادرات و نیز رونق اقتصادی کشور و بویژه استان اردبیل موثر ارزیابی کرد و افزود: این مرکز در زمین اهدائی از طرف دولت جمهوری آذربایجان با مشارکت شش اتاق بازرگانی ایران ساخته خواهد شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری مهر ،رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به افزایش ۲۶ درصدی صادرات در هشت ماهه سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته اضافه کرد: بر اساس این آمار میزان صادرات استان اردبیل در مقایسه با آمار کشوری افزایش دو برابری را نشان می دهد.

وی همچنین با تاکید برلزوم توسعه بازرگانی و مبادلات تجاری استان، حفظ اصول و ارزشهای اسلامی و ایرانی را در تمام زمینه های تجاری مقدم بر منافع مالی آن برای جامعه دانست.

استاندار اردبیل نیز در این جلسه طی سخنانی ابراز داشت: با توجه به آمارهای ارائه شده، افزایش نسبی قابل قبول بیش از میانگین کشوری در استان وجود دارد و این افزایش خصوصاً در زمینه تزانزیت کالا ها چشمگیر می باشد.

سید حسین صابری خواستار انجام تعهدات در زمینه جوایز صادراتی شد و خاطر نشان کرد: با رعایت قانون و روان سازی ضوابط گمرکی باید تسهیلاتی در جهت افزایش بیشتر تزانزیت کالا در استان به وجود آید.

وی در پایان با اشاره به اینکه سیب زمینی در رأس صادرات استان قرار دارد، خواستار ارزیابی کیفی تولید، بسته بندی و رفع نواقص بسته بندی آن جهت صادرات به بازارهای منطقه بویژه کشورهای افغانستان و آذربایجان شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها