بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قانون عضویت ایران درمجموعه مدارک تحقیقات حمل ونقل بین‌المللی ابلاغ شد

کد خبر: 19166 Print This Post
۲۵ مهر ۱۳۹۰ | ۱۲:۲۰
قانون عضویت ایران درمجموعه مدارک تحقیقات حمل ونقل بین‌المللی ابلاغ شد

http://www.bananews.ir/رئیس جمهوری قانون عضویت ایران در’مجموعه مدارک تحقیقات حمل و نقل بین‌المللی’ که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده است را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،براساس این قانون، به دولت اجازه داده می شود در ‘مجموعه مدارک تحقیقات حمل و نقل بین المللی’ عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوطه اقدام کند.

‘مجموعه مدارک تحقیقات حمل و نقل بین المللی’ یک پایگاه داده های فهرست مراجع تحقیقات حمل و نقل است که شامل بیش از ۳۰۰ هزار مرجع کتابخانه ای در زمینه تحقیقات حمل و نقل در کشورهای عضو و غیرعضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه است.

بر این اساس، سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه، مالک پایگاه داده های مجموعه مدارک تحقیقات حمل و نقل بین‌المللی است که در چارچوب برنامه تحقیقات جاده ای سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه با همکاری اعضای آن تشکیل شده است.

امکان انتشارگسترده اطلاعات سازمان خود در سراسر جهان، دسترسی به اطلاعات منتشر شده کشورهای عضو و شبکه سازی منافع با سازمان های عضو پایگاه داده های مجموعه مدارک در سراسر جهان ، از مزایای عضویت در این مجموعه است.

عضویت در پایگاه داده‌های مجموعه مدارک تحقیقات حمل و نقل بین المللی برای تمامی کشورهای عضو و غیر عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه، ‌آزاد است، ضمن اینکه تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.

بر اساس این قانون، عضو پایگاه داده های مجموعه مدارک تحقیقات بین المللی، موسسه یا سازمان ملی است که از طرف کشور متبوع خود معرفی شده است و یک کشور می تواند چند عضو را معرفی کند.

پایگاه داده های مجموعه مدارک تحقیقات حمل و نقل بین‌المللی منعکس کننده تحقیقات حمل و نقلی ۲۳ کشور است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها