بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشارکت ایران در بازسازی اماکن تاریخی شهر غزنی افغانستان

کد خبر: 18669 Print This Post
۱۳ مهر ۱۳۹۰ | ۱۱:۰۴
مشارکت ایران در بازسازی اماکن تاریخی شهر غزنی افغانستان

http://www.bananews.irمقامات وزارت ارشاد و فرهنگ افغانستان از امضای تفاهمنامه با ایران در زمینه بازسازی مکان های تاریخی شهر غزنی خبر دادند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) از کابل، تفاهمنامه همکاری ایران در بازسازی اماکن تاریخی شهر غزنی افغانستان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد و سفیر ایران در کابل به امضا رسید.

“سید مخدوم رهین” در کنفرانس مشترک با “فداحسین مالکی” سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل ، ایران و افغانستان را دو کشور دارای مشترکات مهم فرهنگی وتاریخی خواند و گفت، غزنی تنها مربوط به افغانستان نیست بلکه حفظ آن برای تمامی کشورهای اسلامی با اهمیت است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز غزنی را یک گنجینه تاریخی برای افغانستان و ایران دانست واظهار داشت: ایران تا سال ۲۰۱۳ ایران تلاش می کند تا در بخش بازسازی آثار تاریخی ولایت غزنی همکاری کند.

غزنی یکی از شهرهای تاریخی افغانستان است که در ۱۴۵ کیلومتری جنوب غرب کابل است وبا داشتن بیش از ۵۰۰ مکان تاریخی ازجمله شهرهای تاریخی افغانستان است و جزء لیست میراث فرهنگی یونسکو نیز است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها