بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سهم ۴۷ درصدی گمرکات گیلان از آهن‌آلات وارداتی کشور

کد خبر: 17855 Print This Post
۲۹ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۱
سهم ۴۷ درصدی گمرکات گیلان از آهن‌آلات وارداتی کشور

http://www.bananews.irناظر گمرکات گیلان و مدیر کل گمرک بندر انزلی گفت: طبق آمار و اطلاعات موجود ۴۷ درصد از واردات آهن‌آلات کشور در سال جاری از طریق گمرکات استان گیلان انجام شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، منطقه خزر، محمد بهبود آهنی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار میلیون و۱۴۰ هزار و ۸۸۳ تن آهن‌آلات با ارزش سه میلیارد و۹۸۰ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۸۲۳ دلار از گمرکات مختلف به کشور وارد شده که یک میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴۸۱ تن کالا با ارزش یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۲۴۸ دلار آن از گمرکات گیلان بوده است.

وی با اشاره به سهم ۴۷ درصدی گمرکات گیلان از وزن واردات آهن‌آلات کشور ادامه داد: واردات آهن‌آلات از گمرکات گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۴ درصد کاهش و از حیث ارزش ۶ درصد افزایش داشته است.

بهبود آهنی گفت: آهن‌آلات در مجموع ۹۱ درصد وزن و ۹۳ درصد از ارزش کل واردات گمرکات استان گیلان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به میزان واردات کالا در مدت مذکور تصریح کرد: در این مدت یک میلیارد و ۵۴۵ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۲۸ دلار کالا با وزن دو میلیون و ۲۶۸ هزار و ۸۳۶ تن از طریق گمرکات استان وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۶ درصد افزایش و از حیث وزن ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی آهن، ماشین آلات، چوب و وسایل برقی و صنعتی و محصولات شیمیایی را از جمله کالاهای وارداتی از کشورهای روسیه، قزاقستان و اوکراین به استان عنوان کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها