بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کاهش سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

کد خبر: 1352 Print This Post
۲۹ آذر ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۵
کاهش سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

واحد اطلاعات اکونومیست در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران در سال جاری کاهش زیادی می‌یابد.www.BanaNews.ir

اکونومیست در گزارش ماه نوامبر ۲۰۱۰ خود عنوان کرد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران طی سال گذشته سه میلیارد و ۲۰ میلیون دلار بوده است که این شاخص در سال جاری با یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار کاهش به یک میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار خواهد رسید که ۰٫۴۱ درصد تولید ناخالص داخلی است.

به اعتقاد این موسسه طی سال‌های آتی ورود سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران نوسان خواهد داشت به‌طوری که انتظار می‌رود در سال آتی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه مستقیم خارجی وارد کشور شود.

افزایش ۴۰۰ میلیون دلاری منجر به ثبت رقم یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی ایران در سال ۱۳۹۱ خواهد شد که این شاخص طی سال ۱۳۹۲ به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار خواهد رسید و ۰٫۲۴ درصد تولید ناخالص داخلی خواهد بود.

سال ۱۳۹۳ سالی است که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران با اندکی افزایش معادل یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار خواهد بود که برابر با ۰٫۲۳ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است. برای این شاخص در سال ۱۳۹۴ رقم یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی شده است.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها