بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تلاش برای برگزاری نشست جهانی درباره اسکان آوارگان افغان

کد خبر: 11174 Print This Post
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۶
تلاش برای برگزاری نشست جهانی درباره اسکان آوارگان افغان

در نشست سه جانبه بین ایران، افغانستان و سازمان ملل متحد بر راه اندازی یک نشست جهانی به منظور اسکان آوارگان افغان تاکید شد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این کنفرانس که در خصوص امور مهاجرین افغان مقیم ایران برگزار گردید در آن مقامات بلندپایه توافق کردند تا راههای تازه ای را برای سهولت بازگشت پناهجویان افغان از ایران جستجو کنند.

این نمایندگان تعهد کردند که در زمینه بازگشت پناهجویان افغان به وطنشان کمک نمایند. یکی دیگر از اهداف کنفرانس مذکور راه اندازی یک نشست جهانی برای جابجایی مجدد پناهجویان افغان در داخل افغانستان عنوان شده است. آنها پذیرفتند که افغانستان به تنهایی نمی تواند زمینه بازگشت را برای پناه جویان مساعد سازد و این کار به کمک های بیشتر جامعه جهانی نیاز دارد.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، در این نشست علاوه بر ایجاد شهرک ها برای جابجایی بازگشت کنندگان و خدمات اولیه نیز برای آنان تاکید شد و طرف ها توافق کردند که زندگی آبرومندانه ای برای افغان هایی که در شهرهای مختلف ایران زندگی می کنند، فراهم شود. گفتنی است که اکثر مهاجرینی که به کشور بازگشته اند با مشکلات زیادی از جمله نداشتن سرپناه مواجه هستند.

همچنین بحث های زیادی نیز در مورد کودکان افغان مهاجر در ایران و چگونگی بیمه های سلامت و زمینه های آموزش آنان در این نشست صورت گرفت.

نماینده سازمان ملل متحد در امور مهاجرین در کشور نیز گفت که کارهایی در زمینه رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغان در ایران و پاکستان صورت گرفته، اما وی گفت که این کارها اندک است.

به گفته وی پیشبرد برنامه های کمک به مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و کمک به مهاجرین بازگشته به افغانستان به هزینه های زیادی نیاز دارد که باید از منابع مختلف به خصوص از کمک های بین المللی تامین شود.

گفتنی است که همین اکنون در ایران و پاکستان حدود ۵ میلیون مهاجر افغان زندگی می کنند، این مهاجرین با مشکلات زیادی روبرو هستند.

از آغاز برنامه بازگشت داوطلبان پناه جویان در سال ۲۰۰۲ تاکنون در حدود بیش از ۸۰۰ هزارپناه جوی افغان به کمک سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به افغانستان بازگشته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها